خطای طراحی در تایم کپسول اپل می‌تواند به از دست دادن داده ها منجر شد

خطای طراحی در تایم کپسول اپل می‌تواند به از دست دادن داده ها منجر شد

آن دسته ار کاربران مک که در حال استفاده از کپسول اپل می باشند ممکن است در خطر از دست دادن داده ها به علت خطای طراحی موجود در این وسیله باشند که جدیدا کشف شده است.

لازم به ذکر است که تایم کپسول اپل در سال ۲۰۱۸ از چرخه تولید خارج شد. اما هنوز بسیاری از کاربران مک برای ذخیره داده های خود از آن استفاده می کنند. این وسیله در حقیقت یک روتر و هارد دیسک در یک پکیج واحد می باشد که می تواند به عنوان ذخیره محلی داده های استفاده قرار گیرد.

بر اساس تحقیقات حاصل از یک شرکت بازیابی داده ها در آلمان نام Datenrettung تایم کپسول اپل دارای یک خطا در طراحی می باشد که باعث می شود که به مرور زمان در ظرف سال استفاده سبب از دست رفتن داده ها می شود. این شرکت چندین گزارش به صورت یکسان را دریافت کرده است که در تمامی موارد کسانی که از تایم کپسول اپل استفاده می کردند به طور مشابهی مشکلی را تجربه کرده‌اند.

پخش parking ramp ناحیه ای باشد که درایو را به بخش خارجی متصل می کند و متاسفانه بخش داخلی به علت استفاده بالا بیش از حد گرم می شود و به علت نبود سیستم خنک کننده کارآمد این دو بخش که از لحاظ متریال با هم متفاوت می باشند به صورت های مختلفی دما بر روی آنها تاثیر می گذارد و همین باعث می شود که در مرحله انتقال داده ها و ذخیره آنها اشکالات عمده پدیدار شود.

این شرکت بازیابی اطلاعات پیشنهاد می کند که کاربرانی که تا بحال از تایم کپسول اپل برای ذخیره فایل های خود استفاده می کرده اند بهتر است که به دنبال راهکار جدیدی برای ذخیره داده های خود باشند، چرا که این وسیله دیگر قابل استفاده مطمئنی نیست. دلیل اصلی آن این است که این خطا در طراحی می تواند هر زمانی باعث از دست رفتن و جلوگیری از بازیابی است اطلاعات موجود در هارد شود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.