خانواده هوم پاد بزودی قابلیت حمایت از اپل موزیک Lossless را دریافت خواهد نمود

خانواده هوم پاد بزودی قابلیت حمایت از اپل موزیک Lossless را دریافت خواهد نمود

در زمان رونمایی سرویس اپل موزیک Lossless هوم پاد و هوم پاد مینی نمی‌توانستند موسیقی هایی با این فرمت را اجرا کنند. اما بعد از آن بر اساس بروزرسانی هایی که توسط صفحه پشتیبانی اپل جزئیات آن منتشر شد قرار است سازگاری ها و قابلیت های این فرمت جدید با دستگاه‌هایی نظیر هوم پاد کردید بزودی امکان پذیر شود.

اپل با رونمایی و معرفی سرویس ها و فرمت های جدید اپل موزیک Lossless و ویژگی Spatial Audio در روز دوشنبه این امکان را به وجود آورد که کاربران از این پس بتوانند به جای استفاده از فرمت های استاندارد با بیت ریت معمولی از موسیقی های با کیفیت بالاتر بهره مند شوند. بعد از آن اپل در صفحه پشتیبانی بروزرسانی شده خود جزئیات بیشتری را در ارتباط با نحوه استفاده از این فرمت ها و دستگاه هایی که با آن سازگار هستند جزئیاتی را منتشر نمود.

یکی از پرسش هایی که در صفحه پشتیبانی اپل مکرراً پرسیده می‌شد این بود که آیا فرمت اپل موزیک Lossless با دستگاه های نظیر همپاد و یا هم پادمینی کار کند. بر اساس اطلاعات این صفحه باید گفت که این دو اسپیکر هوشمند در حال حاضر نمی تواند فرمت Lossless را حمایت کنند اما در ادامه اپل می گوید که در به روز رسانی های نرم افزاری که در آینده انجام خواهد شد این وسیله ها نیز قابلیت استفاده از این فرمت جدید را پیدا خواهند کرد.

اپل همچنین در مورد نحوه استفاده از ایرپاد مکس برای این فرمت جدید نیز توضیحاتی را ارائه داده است. که بر اساس آن با مبدل کابل لایتنینگ به پورت سه و نیم میلیمتری می توان از ایرپاد مکس برای شنیدن صدا های آنالوگ استفاده نمود. اما در عین حال باید گفت که ایرپاد مکس می‌تواند به وسیله هایی که قادرند فرمت Lossless را پلی کنند متصل شده و از آن طریق کاربران خواهند توانست به این فرمت موسیقی نیز گوش دهند. اما از آن جایی که در اینجا از مبدل های آنالوگ به دیجیتال استفاده می شود تمام قابلیت ها و جزئیات Lossless قابل شنیدن نیست.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *