حسگر لیدار تنها برای مدل های  آیفون ۱۳ پرو به کار خواهد رفت

حسگر لیدار تنها برای مدل های  آیفون ۱۳ پرو به کار خواهد رفت

نشت جدیدی ادعا می‌کند که حس گر لیدار  برای دوربین های اصلی پشتی برای تمامی مدل های آیفون ۱۳ به کار نخواهد رفت. علی رغم گزارش‌های قبلی که ادعا می کرد تمام مدل های آیفون های جدید از حس گر لیدار بهره خواهند بود، در گزارش جدید پیش‌بینی شده است که این حس گر تنها محدود به آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس خواهد بود اما جزئیات بیشتری در گزارش این نشت دهنده وجود ندارد.

لازم به ذکر است که حسگر لیدار پیش از این در مدل های آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس به کار رفته است. هر دو مدل آیپد پرو جدید نیز مجهز به این حس گر می باشند. این حس گر بخصوص در قابلیت های مربوط به واقعیت مجازی و AR سودمند می باشد و می تواند اشیا و محیط اطراف را اسکن کند. علاوه بر این وجود این حسگر باعث می‌شود که دوربین ها بتوانند از قابلیت اتوفوکوس بهتری و سریع تری برخوردار باشند.

تا به امروز هنوز شایعه و گزارشی در ارتباط با هرگونه تاخیری در به کارگیری حس گرهای در تمامی آیفون ها منتشر نشده است. اما این نشت دهنده سابقه خوبی در پیش بینی محصولات اپل دارد  توانسته است به خوبی اعمال پردازشگر ام یک را در آیپد پرو های جدید پیش بینی کند.

اخیرا نیز این نشت دهنده ادعا نموده بود که پردازشگرهای m2 در اوایل ۲۰۲۲ به بازار خواهند آمد. این ادعا در ادامه پیش‌بینی می‌کند که چیپ های جدید اپل برای اولین بار در مک بوک های نسل بعدی به کار خواهند شد. اپل قصد دارد با به کارگیری و وسعت بخشیدن به توانایی‌های حس گر لیدار قابلیت‌های وسایل و محصولات خود را در ارتباط با واقعیت مجازی وسعت بخشد. بخصوص با محصولات آینده این شرکت نظیر اپل گلس استفاده گسترده تر این حس گر در محصولات بیشتری از اپل خواهی بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.