حسگر فیس آیدی زیر صفحه نمایش به آیفون ۱۵ پرو باز می‌گردد

حسگر فیس آیدی زیر صفحه نمایش به آیفون ۱۵ پرو باز می‌گردد

بر اساس آخرین شایعات منتشر شده احتمال کمی وجود دارد که مدل های آیفون ۱۴ پرو از حسگرهای فیس آیدی زیر صفحه‌نمایش بهره ببرند. امروز مشاور و کارشناس امورصنعتی صفحه ‌های نمایشگر به نام راس یانگ ادعا نمود که مدل های آیفون ۱۴ از هر دو طراحی ناچ حفره و ناچ قرصی شکل بهره خواهند برد که در قسمت بالای صفحه نمایش به کار خواهد رفت.

یانگ عقیده دارد که این حفره ها محلی خواهد بود که پروژکتورهای حسگر فیس آیدی قرار خواهد گرفت و در طراحی های ناچ قرصی شکل که از فضای بیشتری برخوردار است علاوه بر قرار گرفتن فیس آیدی می تواند جایگاه لنزهای دوربین جلویی باشد. در یک توییت دیگر او هم چنین اعلام نمود که لنز های مادون قرمز  زیر صفحه نمایش تا سال ۲۰۲۳ یا ۲۰۲۴ برداشته نخواهد شد و این بدان معنی است که حسگر فیس آیدی نمی تواند تا زمان در مدل های آیفون ۱۵ پرو یا آیفون ۱۶ آماده بکارگیری باشد.

ذکر این نکته لازم است که مینگ چیکو تحلیل گر معتبر اپل که بسیاری از پیش‌بینی‌های  تا بحال درست از آب درآمده ادعا می‌کند که فیس آیدی تا سال ۲۰۲۳ از آیفون ها بر برداشته نخواهد شد. از طرفی اعمال طراحی ناچ دو حفره ای بر روی صفحه نمایش در مدل های آیفون ۱۴ پرو نمی‌تواند از لحاظ دیداری تجربه خوشایندی را برای کاربر به وجود آورد. اگر پیش بینی های یانگ و مینگ چیکو درست از آب در بیاید ممکن است تا سال آینده آیفون های تمام صفحه را ببینیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.