حرکت به سمت اپل سیلیکون می تواند به تولید مک های مقرون به صرفه تر بیانجامد

حرکت به سمت اپل سیلیکون می تواند به تولید مک های مقرون به صرفه تر بیانجامد

 تحلیل گر صاحب‌نام جی پی مورگان انتظار دارد که حرکت به سمت اولین مک های اپل سیلیکون می تواند مزیت هایی از قبیله نوآوری های بیشتر، کاهش هزینه قطعات و  احتمالاً تنوع مدل های بیشتر برای کامپیوترهای مک به همراه داشته باشد.

بر اساس ادعای تحلیلگران اپل در مراسم ۱۰ نوامبر خود حداقل یک کامپیوتر جدید مجهز به چیپ های اپل سیلیکون را معرفی خواهد نمود. تولید اولین مک های اپل سیلیکون شروعی است در پروژه دو ساله اپل برای انتقال از چیپ های اینتل به سمت استفاده از چیپ های سیلیکون و بکار بردن آن ها در کلیه وسایلی که با سیستم macOS کار می کنند.

این انتقال در نهایت به اپل اجازه می دهد تا اکوسیستم محصولات خود را هر چه بیشتر به این چیپ ها مجهز نماید. اپل با این کار قصد آن دارد که کنترل بیشتری را به خصوص در زمینه تولید چیپ های پردازشگر ایجاد کند و از این طریق معماری یکسان و یکنواختی را برای تمام محصولات اپل به وجود دارد که این در نهایت راه را برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان آسان تر می کند تا بهتر بتوانند به تولید اپلیکش های بپردازند و آن ها را بهینه سازی کنند.

این تحلیل گر در ادامه می گوید که تصمیم شرکت اپل به سمت استفاده از چیپ های اپل می‌تواند برای مشتریان این مزیت را داشته باشد که احتمالاً  کامپیوتر های ارزان تری را در آینده از اپل انتظار داشته باشند. از طرف دیگر کم شدن هزینه ها این امکان را به وجود می آورد که تنوع بیشتری از مک بوک ها را بتوانیم در کلکسیون کامپیوترهای اپل مشاهده نماییم.  این تحلیل گر تخمین می زند که استراتژی اخیر می‌تواند ۱۵ میلیارد دلار برای اپل صرفه جویی به همراه  داشته باشد که معادل  ۱۰ تا ۱۵ میلیون واحد مک جدید با قیمت ۱۰۰۰ دلار است.

این تحلیل گر اضافه می کند که استفاده از چیپ های اپل سیلیکون نه تنها بر عملکرد بهتر و مصرف کمتر وسیله ها منجر خواهد شد، بلکه به اپل این اجازه را می‌دهد که بتواند کنترل بیشتری روی طراحی چیپ های ساخت خود داشته باشد. شرکت اینتل برای مدت ۱۵ سال است که برای اپل پردازشگر های مورد نیازش را تامین می‌کند اما در سال های اخیر شاهد تاخیر هایی از جانب این شرکت بوده ایم که باعث تاخیر در زمان رونمایی و ارسال محصول شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *