جی پی مورگان ادعا می‌کند که هدست اپل مجهز به حس گر لیدار در کوارتر دوم اول ۲۰۲۲ به بازار می آید

جی پی مورگان ادعا می‌کند که هدست اپل مجهز به حس گر لیدار در کوارتر دوم اول ۲۰۲۲ به بازار می آید

یکی از تحلیل گران مسایل سرمایه گذاری در شرکت جی پی مورگان می‌گوید که هدست AR اپل در کوارتر اول ۲۰۲۲ مجهز به حس گر لیدار و ۶ لنز به بازار خواهد آمد. جی پی مورگان در تایید ادعای شایعات اخیر که بیان می‌داشت اپل گلس به دلیل برخی تاخیرات فعلا جای خود را به هدست های AR مرسوم داده است، این تحلیل گر می گوید که اپل قصد دارد اولین هدست خود را در در اوایل ۲۰۲۲ به بازار ارائه کند.

بر اساس نظر تحلیل گر مسایل صنعتی و تکنولوژی یانگ ویلون مهم ترین مزیت هدست اپل نسبت به دیگر هدست های موجود در بازار وجود حس گر لیدار در آن می باشد. بر اساس منبع خبری چاینا تایمز هدست اپل مجهز به ۶ لنز و یک اسکنر نوری لیدار حس گرخواهد بود. حس گر لیدار وظیفه تشخیص فاصله میان اشیای موجود در عالم واقعیت را دارد و بنا به گزارشات می تواند تجربه واقعیت ترکیبی زیبایی را به وجود بیاورد.

یانگ ویلون گزارش می دهد که هزینه ساخت این هدست برای اپل بیش از ۵۰۰ دلار خواهد بود وقیمت تمام شده آن در بازار احتمالاً تا حد زیادی بیشتر از هدست های موجود در بازار خواهد بود. جی پی مورگان هم چنین نتیجه می گیرد که با وجود برخی خصوصیات فنی پیچیده در پروژه ساخت اپل گلس به نظر نمی رسد که این وسیله ظرف ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده آماده بازار شود.

قبل از این بلومبرگ در گزارش جداگانه‌ای اظهارکرد که هدست AR اپل با قیمت بیش از ۹۰۰ دلار به بازار ارائه خواهد شد و در این مورد پیش بینی نموده است این هدست یک سال قبل از اپل گلس در اوایل ۲۰۲۲ به بازار خواهد آمد.

بنا به گزارشات هدست AR اپل نسبت هدست های مشابه با قیمتی گران تر به بازار ارائه خواهد شد و می تواند با سایر محصولات اپل از طریق اپلیکیشن متصل شده و به خصوص در گیم ها تجربه دلپذیری را به کاربران عرضه کند. 
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *