جزئیات جدید تاندربولت ۵ فاش شد

جزئیات جدید تاندربولت ۵ فاش شد

توییتی که توسط یکی از عوامل اجرایی شرکت اینتل به صورت اتفاقی منتشر شد و سپس حذف گردید شامل تصویری بود که جزئیات مربوط به توسعه و ساخت تاندربولت ۶ را نشان می داد.

در این تصویر اشاره شده است که تاندربولت ۵ دارای سرعتی دو برابر تاندربولت کنونی بوده و می تواند تا  ۸۰ گیگابیت بر ثانیه است داده ها را منتقل کند.  این توییت منتشر شده دورنمایی از آینده نسل های بعدی پورت تاندربولت را به عنوانیکی از تکنولوژی های مهم ارتباطی نشان می دهد.

این عامل اجرایی شرکت اینتل چهار تصویر را منتشر نمود که فورا آنها را حذف نمود.  در این تصویر اشاره شده است که از جمله خصوصیات کلیدی این پورت جدید ارتباطی این است که قادر است از نوعی تکنولوژی به نام USB 80G استفاده کند. بر اساس اطلاعات حاصل از این پوستر منتشر شده این پورت USB-C  را حمایت می‌کند که این بدان معناست که اینتل قصد دارد برای این تاندربولت ۵ تنها از رابط ارتباطی USB-C استفاده کند.

علاوه بر این در این پوستر اشاره‌ای به تکنولوژی مدولاسیون  جدیدی به نام novel PAM-3 شده است و بدان معناست که اینتل می خواهد انتقال داده ها از طریق این پورت از یک ماژول کاملاً جدید و متفاوت با آنچه که در مدل‌های کنونی وجود دارد استفاده کند. برای توضیح در این مورد باید گفت که بطور معمول در هر لحظه فقط یک بیت منتقل می شود که در این مورد در میان مبدا و مقصد تنها یک سیگنال الکتریکی انتقال می دهد اما در تکنولوژی جدید به نام novel PAM-3  دو بیت می تواند در آن واحد منتقل شود.

برای مشتریان تاندربولت ۵ از لحاظ تئوریک مزایای بسیار زیادی نسبت به تاندربولت ۳ به همراه خواهد داشت که از آن جمله می توان به  برخورداری از پهنای باند بسیار بالا، مصرف توان بالاتر، سهولت بیشتر برای انتقال فایل های ویدیویی و همینطور تاندربرد نتورکینگ را مثال زد. در تاندربولت ۵ پهنای باند از ۴۰ گیگابیت بر ثانیه ۸۰ گیگابایت بر ثانیه ارتقا یافته است که همین باعث افزایش داده ها و فایل ها خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.