جدید ترین حسگر زیر صفحه نمایش شرکت کوالکام ۵۰ درصد سریع تر است

جدید ترین حسگر زیر صفحه نمایش شرکت کوالکام ۵۰ درصد سریع تر است

 کوالکام در نمایشگاه CES 2021 حسگر جدید زیر صفحه نمایش خود را معرفی نمود که قرار است برای گوشی‌های همراه اندروید آینده و احتمالا برخی از مدل های آیفون در سال ۲۰۲۱ به کار رود. این حسگر جدید سه بعدی  ۵۰ درصد سریع تر و ۷۷ درصد بزرگ تر از حسگرهای سری قبل تشخیص اثر انگشت این شرکت می باشد.

 این حسگر قادر است در ابعاد ۸mm x 8mm به اسکن کردن اثر انگشت بپردازد در صورتی که حسگر نسل قبلی می‌توانست در ابعاد ۴mm x 9mm این عمل را انجام دهد.  کوالکام می‌گوید این شرکت انتظار دارد که  حسگر سونیک ۳ بعدی نسل جدید این شرکت به زودی در گوشی های همراه پرچمدار اندروید در نیمه اول ۲۰۲۱ به کار رود، این گزارشی است که توسط منبع خبری معتبر Verge انتشار یافته است

در آگوست ۲۰۱۹ تحلیل گر مینگ چی کو پیش‌بینی کرد که آیفون های ۲۰۲۱ و احتمالاً تحت نام آیفون ۱۳ دارای هر دو حسگر فیس آیدی و تاچ آیدی خواهد بود. همچنین خاطر نشان می‌کند که کوالکام به احتمال زیاد سازنده اسکنر اثر انگشت برای اپل و آیفون های آینده خواهد بود.  اما در اکتبر ۲۰۲۱ یک نشت دهنده معتبر ادعا نمود حسگر های تاچ ‌ایدی زیر صفحه نمایش برای آیفون هنوز در حال بررسی بوده و هنوز قطعی نشده است.  

استفاده از هر دو حسگر فیس آیدی و تاچ آیدی بر روی آیفون می تواند برای کاربران مزایای زیادی را به همراه داشته باشد. از آن جمله می‌توان به افزایش میزان امنیت گوشی همراه  اشاره کرد. اما مزیت مهم دیگر این است  که استفاده کاربر از گزینه های مختلف در حالی که یک گزینه برای کاربر قابل استفاده نباشد را ممکن می سازد. به عنوان مثال اگر کاربر ماسک به چهره  داشته باشد به جای فیس آیدی می تواند از تاچ آیدی استفاده کند.

ساخت آیفون با حسگر زیر صفحه نمایش برای اولین بار قبل از رونمایی آیفون ایکس در سطح منتشر وب شد. اما اپل در آن زمان برای گوشی های پرچمدار خود قابلیت فیس آیدی را به کار برد در حالی که قابلیت تاچ آیدی هنوز بر روی مدل های آیفون مقرون به صرفه تر و همین طور برخی مدل‌های آیپد موجود می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.