تیک تاک قابلیت AR را برای کاربران آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس اضافه کرد

تیک تاک قابلیت AR را برای کاربران آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس اضافه کرد

شبکه اجتماعی تیک تاک افکت ویدیوی جدیدی را با قابلیت AR برای کاربران آیفون ۱۲ پرو  و آیفون ۱۲ پرو مکس که مجهز به حسگر LiDAR می باشد اضافه کرده است.  قابلیت اخیر  این امکان را پدید می‌آورد که تصاویر دیجیتالی بتوانند به ویدیوها اضافه شوند.

تیک تاک یک سری از افکت های جدید را  که در مجموعه افکت های خلاقانه نامیده می شود برای کاربران آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس در شبکه اجتماعی خود اضافه کرده است. این قابلیت در شبکه تیک تاک قادر است اشیایی که بر اساس واقعیت ترکیبی AR توسط حسگر لیدار تهیه شده اند را  به  ویدئو های در حال ضبط میکس کند.

اسکنر لیدار در مدل های آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس و همین‌طور در آیپد پرو از نور مادون قرمز برای مشخص کردن فاصله میان اشیاء اطراف و پیرامون کاربر استفاده می‌کنند و در نهایت می تواند یک نقشه سه بعدی از فضای اطراف را بسازد. سپس تصاویر دیجیتالی از قبل ضبط شده می توانند به این نقشه سه بعدی توسط دوربین های آیفون اضافه شوند.  

این به‌روزرسانی که در اکانت توییتر تیک تاک اعلام شد یک سری از افکت های ویدیوی جدید را شامل می شود. البته مطابق با اظهارات این شبکه اجتماعی این افکت ها برای همه کاربران در سراسر جهانی قابل دسترس نیست. بر اساس منبع خبری تکرار TechCrunch برخی از کشورها این افکت ها را دریافت نخواهند کرد.

برای اطلاع یافتن از قابل دسترس این گونه افکت ها کاربران می‌توانند بر روی علامت مثبت که برای ایجاد ویدیو در شبکه اجتماعی تیک تاک استفاده می شود تپ کنند و سپس در میان افکت های  موجود گزینه AR  را در بخش  افکت های جدید در اپلیکیشن تیک تاک مشاهده نمایند. شبکه اجتماعی تیک تاک پلتفرمی است که کاربران می توانند  کلیپ های کوتاه خلاقانه خود را ایجاد و به اشتراک بگذارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *