تیم کوک و سایر مدیران اجرایی اپل بر سر پرونده فورتنایت به دادگاه احضار می شوند

تیم کوک و سایر مدیران اجرایی اپل بر سر پرونده فورتنایت به دادگاه احضار می شوند

ماموران سابق و کنونی اپل شامل مدیرعامل تیم کوک، رئیس ثابت بخش iOS اسکات فرستل و سایر میران اجرایی این شرکت بر اساس زمانبندی های اعلام شده لازم است که در مورد پرونده شکایت اپیک گیمز به زودی در دادگاه شهادت دهند. این می‌تواند در آینده نحوه رفتار و موازین اپل را در اپ استور تغییر دهد.

بر اساس لیستی که به دادگاه منطقه ای ایالات متحده واقع در کارولینای شمالی داده شده است اپل می بایست که ۱۱ مامور اجرایی مدیر اجرایی سابق و کنونی خود را که در ارتباط با اپ استور به گونه ای مسئول بوده اند برای پاره سوالات و و گواهی دادن به دادگاه اعزام کند. در این مورد برخی افرادی که در این لیست نام برده شده اند عبارتند از تیم کوک، فورستال مسئول بخش نرم افزاری مهندس نرم افزاری اپل، مدیر سابق بخش مارکتینگ اپل فیل شیلر و معاون کنونی اپ استور مت فیشر و همینطور مسئول بخش تجاری ارک گری  و تنی چند از اعضای دیگر می باشند.

اپل در ارائه بیانیه ای به مکرومرز چنین نوشت: مدیران اجرایی ما در دادگاه حاضر خواهند شد تا در مورد اثرات مثبتی که اپل استور در روی خلاقیت روند اکونومی اقتصاد جهان  و همین طور تجربه مشتریان در طول ۱۲ سال داشته است گواهی دهند. ما کاملا مطمئن هستیم که این پرونده ثابت خواهد کرد که اپیک گیمز برای افزایش میزان درآمد خود قوانین اپل را به بازی گرفته است و همین باعث شد که این شرکت و بازی فورتنایت از اپ استور برداشته شود. این شرکت با این کار سعی نمود که به نحوی در ویژگی های امنیتی اپ استور اخلال ایجاد کند که باعث کاهش رقابت اپ استور شد و حریم شخصی مشتریان را در معرض خطرهای بزرگی قرار داد.

این دادگاه قرار است که در سوم ماه می تشکیل شده و کلیه ماموران اجرایی نام برده می بایست در زمان مشخص و تعیین شده توسط دادگاه در محل مربوطه حاضر شده و نسبت به سوالات قاضی های پرونده پاسخگو باشند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *