تیم کوک می گوید حفظ حریم شخصی هنوز بزرگترین مشکل قرن حاضر است

تیم کوک می گوید حفظ حریم شخصی هنوز بزرگترین مشکل قرن حاضر است

مدیرعامل اپل تیم کوک در مصاحبه‌ای که در روز سه شنبه داشت از حفظ حریم شخصی و به ویژه حفظ اطلاعات شخصی به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین مشکلات زمانه ما یاد نمود. او در صحبت با منبع خبری Fast Company اهمیت حفظ حریم شخصی را در حد مشکل تقییرات اقلیمی و گرم شدن زمین  در سطح جهان معرفی کرد.

او گفت در مورد حفظ حریم شخصی باید بگویم آن طور که من فکر می کنم مشکل اساسی قرن اخیر است. ما از تغییرات شدید اقلیمی در سطح جهان و گرم شدن زمین رنج می بریم که خود مشکلی بسیار عظیم می باشد و همین طور که هر کدام دارای حریم شخصی و اطلاعات شخصی می باشیم که در حال در دسترسی دائم است و این خود یک مسئله بسیار اساسی می باشد.

فکر می‌کنم که این دو رو را باید هم وزن هم دانست و  ما باید همگی فکر های مان را به طور جدی روی هم بگذاریم تا بتوانیم هر کدام از این مشکلات را بهتر کنیم تا بتوانیم برای نسل های بعدی شرایطی را به وجود آوریم که از شرایط فعلی بهتر است.  

پس از آن او در مورد ویژگی های جدید حفظ حریم شخصی و شفافیت بیشتر در به روز رسانی های جدید سیستم های عامل iOS 14 اپل صحبت نمود که بر اساس آن کاربران هر چه بیشتر کنترل دسترسی به اطلاعات شخصی خود را در دست گرفته و توسعه دهندگان باید قبل از آن که بتوانند به اطلاعات شخصی کاربران دسترسی پیدا کنند اول از آنها اجازه دسترسی را بگیرند.

در ادامه از او خواسته شد که در مورد شرکت های غول پیکر تکنولوژی مانند اپل آمازون و گوگل و فیس‌بوک نظر خود را اعلام کند. او در این مورد بیان نمود که چیزهایی مانند هوش مصنوعی و حفظ حریم شخصی حالت های دو سویه دارند و هم می‌توانند برای تکنولوژی مورد استفاده قرار بگیرد و هم در موارد خلاف مورد سوءاستفاده بسیاری قرار واقع شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *