تیم کوک می گوید اپل پتانسیل های زیادی را در متاورس می‌بیند و قصد گسترش سرمایه‌گذاری در آن را دارد

تیم کوک می گوید اپل پتانسیل های زیادی را در متاورس می‌بیند و قصد گسترش سرمایه‌گذاری در آن را دارد

تیم کوک مدیر عامل اپل می گوید که این شرکت پتانسیل ها و زمینه های متنوعی را در متاورس می بیند و قصد دارد در این فضا سرمایه‌گذاری کند که یکی از آنها مربوط به پروژه اخیر اپل در توسعه و ساخت هدست های AR/VR می باشد. اطلاعات نشتی و شایعات همگی نشان از آن دارد که اپل در صنعت واقعیت مجازی در آینده نقش اساسی و مهمی را ایفا خواهد نمود.

مدیرعامل اپل در طی گزارش درآمد فصلی خود تایید نمود که این شرکت به سرمایه گذاری در جهت تکنولوژی های واقعیت مجازی علاقه دارد و از قبل در حوضه واقعیت ترکیبی تلاش‌هایی را آغاز کرده است. به خصوص در این مورد یادآور شد که اپل از آنجایی که یک شرکت بر پایه تجارت نوآوری بنیان گذاری شده است بیش از ۱۴ هزار اپلیکیشن واقعیت ترکیبی در اپ استور در حال حاضر وجود دارد. او در این مورد ادامه داد که اپل پتانسیل های زیادی را در این فضا می بیند و بر اساس آن قصد دارد سرمایه گذاری های منطبق با آن را شروع کند.

البته لازم به ذکر است که او در سخنانش از لغت متاورس سخنی به به میان نیاورد. متاورس به یک فضای مفهومی در آینده اشاره دارد که در درون آن مردم از هدست های واقعیت مجازی برای انجام امور کاری، شرکت در رویدادها و فعالیت‌های اجتماعی استفاده خواهند کرد. این ایده را برای اولین بار شرکت متاو که فیسبوک سابق می‌باشد چندی پیش مطرح نمود. از جهت دیگر اپل چند سالی است که در وسایل پیشرفته خود مانند آیفون های ۱۲ پرو و سری های بعد از آن و همینطور آیپد پرو های جدید از حسگر لیدار استفاده کرده است که برای اپلیکیشن های واقعیت مجازی بسیار کاربرد دارد.

علاوه بر این شایع است که اپل بر روی هدست های واقعیت مجازی کار می‌کند که قرار است در ۲۰۲۲ به بازار معرفی شود. این هدست ها گفته می‌شود که به کاربر امکان ارتباط با متاورس را امکان پذیر می کمد. اگرچه برخی دیگر از شایعات هنوز در ارتباط با زمان رونمایی این محصول تردید دارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.