تیم کوک احتمالاً اپل را در عرض ۱۰ سال آینده ترک خواهد کرد

تیم کوک احتمالاً اپل را در عرض ۱۰ سال آینده ترک خواهد کرد

مدیرعامل اپل تیم کوک می گوید که انتظار ندارد که در این شرکت برای دهه بعدی باقی بماند اما هنوز نیز تصمیم به استعفا و کناره گیری نداده است. بر اساس مصاحبه منبع خبری نیویورک تایمز او از حرف زدن در مورد طرح‌های آینده خود پس از جدا شدن از اپل خودداری کرد. اما اشاره به برخی از مطالب بر سر اینکه چه مدت ممکن است رهبری اپل را ادامه دهد نمود.

تیم کوک در حال وارد شدن به دهمین سال مدیر عامل بودن خود در اپل است و در یک پادکست، مصاحبه گر از او پرسید که آیا قصد دارد که در طی ۱۰ سال آینده در اپل باقی بماند که  در جواب گفت:  ده سال بیشتر احتمالاً، اما می توانم بگویم که در حال حاضر احساس بسیار خوبی دارم در این زمان هنوز تصمیم به کناره‌گیری من گرفتم اما برای ده سال آینده که زمان طولانی است احتمالاً برای بیش از ۱۰ سال آینده در اپل باقی نخواهم ماند.”

مصاحبه گر از او پرسید که چه طرح هایی بعد از ترک اپل خواهد داشت و بعد از آنکه این شرکت را ترک نمود در چه زمینه ای قصد دارد فعالیت کند. او در جواب گفت که هنوز طرح و برنامه‌ای برای آن ندارم زیرا که من این کمپانی را بسیار دوست دارم و بسیار سخت است که تصور کنم بدون آن دارم زندگی می کنم. بنابراین فکر نمی کنم که الان بتوانم برای سال‌های بعد از اپل برنامه‌ریزی کنم، مگر اینکه این شرکت را ترک کرده باشم.

سالگرد ده سالگی مدیرعامل بودن تیم کوک در ماه آگست برگزار می شود، او اپل را به طور موقت در زمانی که موسس این شرکت استیو جابز در بستر بیماری بود تحویل گرفت. ولی بعد از آن در آگوست ۲۰۱۱ به طور دائمی مدیرعامل اپل شد و از آن زمان توانسته طرح ها و ایده های این شرکت را جامع عمل بپوشاند.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.