تیم چیپ سازی اپل برای تولید قطعات تکنولوژی وایرلس گسترش می‌یابد

تیم چیپ سازی اپل برای تولید قطعات تکنولوژی وایرلس گسترش می‌یابد

بر اساس گزارشی از بلومبرگ اپل دفتر جداگانه ای را تاسیس نموده است که به طور اختصاصی بر روی تولید چیپ های وایرلس کار خواهد نمود. بر این اساس اپل در حال حاضر به استخدام ده‌ها مهندس برای دفتری که واقع در کالیفرنیا می‌باشد می پردازد که برای تولید و توسعه قطعات این چیپ ها مورد استفاده قرار گیرد.

این دفتر در ایرواین کالیفرنیا واقع بوده و نزدیک لس‌آنجلس یعنی جایی که بیشتر سازندگان چیپ واقع هستند قرار دارد. بر اساس آنچه که اپل در لیست درخواست استخدامی ها برای این کار ارائه نموده است این شرکت به دنبال مهندسین متخصص در زمینه چیپ های مودم و نیمه‌هادی های وایرلس می می باشد که در نهایت برای سیستم‌های بلوتوث و وای فای به کار خواهند رفت.

اپل در سال ۲۰۲۰ قراردادی را با شرکت برادکام امضا نمود که تنها برای سه سال و نیم می باشد. بنابراین این قرارداد در سال ۲۰۲۳ به پایان می رسد.  بر اساس این قرارداد شرکت برادکام گروهی از قطعات وایرلس پیشرفته و ماژول های مربوط به آن را برای اپل در طول این مدت تامین خواهد کرد. بنابراین زمانی که این قرارداد منقضی شود اپل دیگر با توجه به این اقدام جدید دیگر نیازی برای استفاده از قطعات ساخته شده توسط برادکام نخواهد داشت و می‌تواند قطعات ساخته شده توسط خود را به کار ببرد.

اپل در حال حاضر چند سال است که تولید چیپ های ساخت خود را آغاز نموده است. در این مورد بر اساس شایعات اپل به زودی چیپ های مودم با تکنولوژی ۵ جی را توسعه خواهد داد و زمانی که مرحله به پایان برسد این شرکت قادر خواهد بود که بدون نیاز به شرکت کوالکام مودم های ۵ جی خود را بسازد که در آیفون  های آینده بکار خواهد رفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.