تیم سازنده ایرپاد اپل درجستجوی پهنای باند وسیع تر از بلوتوث می باشد

تیم سازنده ایرپاد اپل درجستجوی پهنای باند وسیع تر از بلوتوث می باشد

اپل در ماه اکتبر ایرپاد های نسل سوم را معرفی نمود که از لحاظ طراحی به روزرسانی های عمده ای در آن داده شد و علاوه بر آن دارای قابلیت حمایت از تنظیم اکولایزر سازگار، ویژگی شنیداری Spatial Audio و چندین خصوصیات جدید دیگر بود. برای آنکه برخی از تصمیمات گرفته شده در جهت تغییرات طراحی در ایرپاد های جدید نسل سوم توضیح داده شود معاون بخش طراحی آکوستیک ایرپاد Gary Geaves در مصاحبه‌ای با منبع خبری ۹to5Mac دیدگاه های جالب توجهی را در ارتباط با محدودیت استفاده از باندهای بلوتوث و برخی خصوصیات ایرپاد ۳ بیان نمود.

بر اساس نظر او ایرپاد نسل ۳ بر اساس یک سیستم آکوستیک پیچیده ساخته شده که طراحی داخلی قطعات آن به گونه‌ای تغییر یافته تا در کمترین جای ممکن قطعات زیادی بتوانند در کنار همدیگر قرار گیرند و قابلیت هایی نظیر آمپلی فایر سفارشی شده، تنظیم باس در نهایت بهترین کیفیت پخش ممکن صدا را پدید آورد.  اپل می تواند با ارائه قطعات سخت افزار داخلی کیفیت صدا را تا حد زیادی بهبود رسانی کند، اما با توجه به اظهارات منبع خبری What HiFi در صورت استفاده از بلوتوث تا حد زیادی کیفیت صدا با محدودیت مواجه خوهد شد.  اما معاون بخش آکوستیک ایرپاد ۳ توضیح می‌دهد که که اپل با ارائه طراحی منحصر به فردی در ایرپاد ۳ توانست بهترین کیفیتی که می‌توان از باندهای بلوتوث دریافت نمود را ایجاد نموده است.

از جهت دیگر او توضیح می‌دهد که چگونه تیم طراحی اپل ایرپاد نسل ۲ را زیر نظر و بررسی قرار داد تا بتواند با بهبود رسانی هایی در زمینه فیت و نحوه جا گرفتن هدفون در داخل گوش به بهبود رسانه های زیادی در ارتباط با ارتباط نسل ۳ برسد. از جهت دیگر چون گوش انسان ها از اندازه های مختلفی برخوردار است او خاطر نشان می کند که تجربه‌ای شنیداری که مردم از ایرپاد خوهند داشت تا حد زیادی می تواند به خصوص در زمینه ی شنیدن صدای بیس متفاوت باشد. به همین خاطر اپل ویژگی تنظیم اکولایزر سازگار را بخصوص برای صدای بیس طراحی نمود.

در نهایت او خاطر نشان می کند که اپل در زمینی طراحی هر یک از قسمت‌های ایرپاد ۳ با بررسی و تحقیقات بسیار زیاد قصد داشت که بتواند این وسیله را طوری بسازد که بیشتر افراد بتوانند بهترین تجربه شنیداری را از آن داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.