تکنولوژی mmWave 5G در مدل های آیفون ۱۳ فقط مربوط به مدلهای ارائه شده در ایالات متحده می باشد

تکنولوژی mmWave 5G در مدل های آیفون ۱۳ فقط مربوط به مدلهای ارائه شده در ایالات متحده می باشد

در حالی که شایعه آن وجود داشت که ممکن است در آیفون های جدید باندهای mmWave 5G را در سایر کشورها حمایت کند، اما ظاهراً مشخص شده است که تکنولوژی mmWave 5G فقط در حال حاضر به مدل های فروخته شده در آمریکا محدود می‌شود. یعنی به همان صورتی که در مورد مدل های آیفون ۱۲ وجود داشت.

صفحه پشتیبانی مربوط به سازگاری شبکه‌های اینترنتی و سلولی اپل نشان می‌دهد که مدل‌های فروخته شده در آمریکا از آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو هستند که فقط باندهای mmWave 5G را حمایت می‌کنند و همینطور در صفحه فروش آنلاین سایت اپل در سایر کشورها نیز بخش مربوط به قابلیت حمایت از آنتن mmWave 5G نیز برای کلیه مدل های آیفون ۱۳ حذف شده است.

تحلیلگر شناخته‌شده اپل مینگ چیکو پیش‌بینی نموده بود که مدل های آیفون ۱۳ از قابلیت حمایت از تکنولوژی mmWave 5G در کشورهای بیشتری برخوردار خواهند شد. کشورهایی مانند کانادا، ژاپن، استرالیا و برخی از کشورهای اروپایی از آن جمله می باشند. شرکت تحقیقاتی تایوانی به نام ترندفورس قبل از این پیش‌بینی نموده بود که آیفون هایی با قابلیت حمایت از mmWave 5G برای کشورهای دیگری در دسترس قرار خواهد گرفت، ولی ظاهراً پیش بینی این تحلیلگران درست از آب در نیامد.

قابلیت تکنولوژی mmWave 5G شامل یک دسته از فرکانس های ۵ جی می باشد که می توانند در مسافت های کوتاه از سرعت اینترنت بسیار بالا تری را ارائه کنند که در مکان های شهری بهترین گزینه را به وجود می آورند. اما در مقام مقایسه تکنولوژی sub-6GHz که نسخه کم سرعت تکنولوژی ۵G می باشد قادر است سیگنال‌های خود را در مسافت بیشتری ارسال کند که در مکان های حومه شهری و مناطق دور افتاده تر گزینه مناسبی می باشد.

تمام مدل های آیفون ۱۳ از قابلیت حمایت از تکنولوژی sub-6GHz  در سایر کشورها نیز برخوردار می باشند به طور کلی این نوع این نسخه از تکنولوژی ۵G در حال حاضر در بیشتر کشورهای جهان مرسوم تر است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.