اپل در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ انتظار می رود آیفون های با تکنولوژی ۵ جی ام ام ویو mmWave را بسیار کمتر از تعداد پیش بینی شده ارسال کند

اپل در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ انتظار می رود آیفون های با تکنولوژی ۵ جی ام ام ویو mmWave را بسیار کمتر از تعداد پیش بینی شده ارسال کند

 مینگ چی کو تحلیل گر معروف محصولات اپل پیش بینی می کند که اپل ارسال مدل های آیفون ۱۲ با تکنولوژی ۵ جی ام ام ویو را در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ با تعداد بسیار کمتر از آنچه مورد انتظار است انجام خواهد داد. کو در گزارشی به سرمایه گذاران سهام اپل اعلام کرد که اپل انتظار می رود بین ۴ تا ۶ میلیون آیفون ۱۲ با تکنولوژی ۵ جی ام ام ویو را تا پایان سال ۲۰۲۰ را برای فروش روانه بازار کند. 

این عدد به ۲۵ تا ۳۵ میلیون در سال ۲۰۲۱ افزایش خواهد داشت. اما اگر اپل بخواهد مطابق با انتظار بازار عمل کند این اعداد برای سال ۲۰۲۰ باید در حد ۱۰ تا ۲۰ میلیون و برای سال بعد در حد ۴۰ تا ۵۰ میلیون دستگاه باشد.

کو در این مورد می نویسد بعلت اثرات ناشی از covid -19 در سال ۲۰۲۱ ایستگاه های مرکزی برای حمایت از تکنولوژی ۵ جی ام ام ویو بسیار پایین تر از حد انتظار خواهد بود. این تحلیل گر مشخص نمی سازد که کدام مدل های آیفون از تکنولوژی ۵ جی ام ویو برخوردار خواهند بود. اپل و دیگر برند های تولید کننده گوشی های همراه هوشمند انتظار می رود که بتوانند گوشی های خود را با این تکنولوژی روز همراه سازند.

اما برخی مدل های آیفون ۱۲ امسال نیز انتظار می رود از تکنولوژی قابل دسترس تر ۵ جی یعنی  sub-6GHz استفاده نمایند. بهر حال انتظار می رود تکنولوژی پیشرفته تر ۵ جی یعنی ۵ جی ام ام mmWave ویو نیز برای برخی مدل های پیشرفته تر آیفون های امسال بکار رود.

از جهت دیگر پیش بینی کاهش تولید می تواند تولید کنندگان قطعات اپل یعنی Luxshare  و Yuan را تحت فشار قرار دهد. اپل انتظار می رود سری جدید آیفون ۱۲ را با صفحه نمایش اولد و ظاهری شبیه به آیفون ۴ در پاییز امسال رونمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *