تکنولوژی جدید باتری سامسونگ الهام گرفته از اتومبیل های برقی ممکن است عمر باتری آیفون های آینده را افزایش دهد

تکنولوژی جدید باتری سامسونگ الهام گرفته از اتومبیل های برقی ممکن است عمر باتری آیفون های آینده را افزایش دهد

بر اساس گزارشی از The Elec سامسونگ قصد دارد که از نوعی تکنولوژی تولید باتری که به طور معمول در اتومبیل های برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد برای ایجاد باتری‌های متراکم‌تر در گوشی‌های همراه استفاده کند. این تکنولوژی می‌تواند برای آیفون های آینده نیز در جهت افزایش عمر باتری مورد استفاده قرار گیرد. بخش تولید باتری های شرکت سامسونگ قصد دارد که به زودی از تکنولوژی باتری های نسل پنجم که برای تبلت های به کار رفته در اتومبیل های برقی مورد استفاده قرار گیرد بهره ببرد.

به گزارشی منبع خبری The Elec در این تکنولوژی مواد تشکیل دهنده باتری در لایه‌های مختلفی به صورت متراکم بر روی هم قرار می گیرد به صورتی که می تواند با تراکم ۱۰ درصد بیشتر بدون آن که فضای بیشتری را اشغال کند برای تولید باتری های با ظرفیت بیشتر  مورد استفاده قرار گیرد. گفته می‌شود این شرکت در کره جنوبی قصد دارد تولید این باتری های جدید را برای اولین بار شروع کند ولی از قبل تولید آزمایشی آن را در چین شروع نموده است. این منبع خبری اشاره می کند که سامسونگ قصد دارد که توجه اپل را برای استفاده از این باتری ها جلب کند. بخش تولید باتری شرکت سامسونگ در حال حاضر باتری‌های محصولات مختلف اپل مانند آیپد و مک بوک را به عهده دارد، اما تا به حال باتری های آیفون را برای اپل تولید نکرده است.

اپل در حال حاضر از باتری های به شکل L در آیفون های خود استفاده می کند به صورتی که چند باتری با ساختار L مانند در کنار هم قرار گرفته و فضای کمتری را اشغال می نمایند. ساخت باتری هایی با درصد تراکم بیشتر به اپل اجازه می‌دهد تا از طراحی مالتی سل که در حال حاضر از آن استفاده می‌کند فاصله گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.