تولید هدست اپل به دلیل برخی از مشکلات در مرحله توسعه و ساخت تا سال ۲۰۲۳ به تاخیر افتاد

تولید هدست اپل به دلیل برخی از مشکلات در مرحله توسعه و ساخت تا سال ۲۰۲۳ به تاخیر افتاد

بر اساس آخرین گزارش های منبع خبری بلومبرگ هدست AR/VR اپل به دلیل وجود برخی مشکلات در مرحله توسعه و ساخت این وسیله تا سال ۲۰۲۳ به تأخیر افتاده است. این گزارش ادعا می‌کند که اپل در ابتدا قصد داشته هدست AR/VR خود را در سال ۲۰۲۱ آماده کرده و تا آخر سال اخیر آن را روانه بازار کند. این شرکت قصد داشته  که در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان WWDC در جون ۲۰۲۲ برای اولین بار این محصول را معرفی کند. اما بر اساس گزارشی که الان منتشر شده است احتمال آن می رود که به دلیل وجود برخی مشکلات در زمینه ساخت چنین زمان‌بندی نتواند در عالم واقعیت به وقوع بپیوندد.

گفته می‌شود این هدست دچار  مشکل  داغ شدن بیش از حد قطعات داخلی  می باشد و علاوه بر آن چالش هایی در زمینه های نرم افزاری و همینطور بخش دوربین این وسیله وجود دارد. این وسیله بر اساس شایعات دارای دو چیپ مجزا می باشد که یکی از آنها پرمصرف و با قدرت و عملکرد بالا در حد چیپ M1 Max به کار رفته در مک بوک پرو های جدید می باشد و همین امر باعث می‌شود که در نتیجه فعالیت بالای چیپ ها گرمای بسیار بیش از حدی برای این وسیله تولید کنند که سبب اشکالات اساسی در سیستم داخلی می شود.

البته در طراحی های اولیه این وسیله سعی شده است که با انتقال پردازشگرها به خارج از وسیله تا حدی مشکل ایجاد گرمای بیش از حد حل شود اما جانی آیو به عنوان مشاور ارشد طراحی اپل این ایده را رد نموده است. اپل در حال حاضر گفته می‌شود که دارای ۲ هزار کارمند متخصص می باشد که بر روی هدست AR/VR کار می کنند. با توجه به وجود مشکلات ذکر شده در زمینه توسعه و ساخت این وسیله اپل در حال حاضر در نظر گرفته است که مرحله ساخت آن را به اواخر ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ موکول کند.

بر اساس گزارش‌ها اپل تامین کننده های خود را مطلع ساخته است که مرحله تولید را به گونه ای پیش ببرند تا ساخت نهایی محصول تا ۲۰۲۳ به پایان برسد. بر اساس گزارش‌های موجود شرکت اینوتک ال جی قرار است که دوربین به کار رفته در این هدست ها را بسازد که مطابق با زمانبندی مرحله تولید اولیه این قطعه از کوارتر دوم سال اخیر آغاز می شود. بر اساس پیش‌بینی‌ها این هدست دارای قیمتی بیش از ۲ هزار دلار خواهد بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.