تولید صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی پروموشن برای آیفون ۱۳ توسط سامسونگ آغاز شد

تولید صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی پروموشن برای آیفون ۱۳ توسط سامسونگ آغاز شد

بر اساس گزارشات شرکت های سازنده صفحه نمایش Samsung Display و LG Display تولید پنل های اولد برای آیفون ۱۳ را آغاز کردند و گفته می شود که سامسونگ قرار است نمایشگرهای  پروموشن ۱۲۰ هرتزی را برای مدلهای پیشرفته بسازد.

در حالی که هنوز چند ماهی به رونمایی پاییزی آیفون‌های جدید مانده است شرکت های سازنده صفحه نمایش برای اپل برای اینکه بتوانند مقادیر بالای سفارشات را در طی چند ماه آینده جوابگو باشند از قبل تولید برخی قطعات را آغاز نموده اند. در مورد صفحه نمایش به نظر می رسد که زودتر از آنچه پیش بینی می شد ساخت آن شده است.

بر اساس گزارشات شرکت های صفحه نمایش Samsung Display و LG Display وظیفه تولید نمایشگر های آیفون ۱۳ را به عهده گرفته اند و بر این اساس تولید پنل های اولد مورد نیاز برای این مدلها را از قبل آغاز نموده اند. اینها گزارشاتی که بر اساس منبع خبری The Elec ارائه شده است.

البته باید گفت که تاریخ شروع به تولید این پنل ها یک ماه زودتر از برنامه‌ریزی معمول اپل برای تولید مدل‌های آیفون ۱۲ بوده است زیرا در سال گذشته به دلیل پندمیک در زمانبندی تاخیراتی بوجود آمد.

منابع مربوط به این گزارش ادعا می‌کنند که سامسونگ تقریباً نصف پنل های مورد سفارش اپل را تولید نموده است، در صورتی که ال جی در اواخر این ماه تازه تولید این قطعات را آغاز کرده است. به نظر می رسد که سامسونگ در این مورد یک هفته از ال جی برای تولید پنل ها جلوتر است.

از لحاظ روند اتمام ماژولهای پنل مورد نیاز برای صفحه های نمایش نیز سامسونگ ظاهراً ده روز جلوتر از ال‌جی قرار دارد. بنا به گزارشات سامسونگ فقط وظیفه تولید پنل های اولد  LTPO را دارد که بر اساس شایعات قرار است در مدل های پیشرفته آیفون ۱۳ به کار رود. صفحه‌های نمایش LTPO گفته می شود که نرخ تازه ۱۲۰ هرتزی را حمایت می کنند و مطابق با آنچه که قبلاً گزارش شده است می توانند قابلیت پروموشن را نیز داشته باشند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.