تولید بخش آمریکایی اپل کار به شرکت کیا KIA یکی از زیر شاخه های هیوندای محول شد

تولید بخش آمریکایی اپل کار به شرکت کیا KIA یکی از زیر شاخه های هیوندای محول شد

اپل کار مدت زیادی است شایعه تولید آن بر سر زبان هاست و بر اساس آخرین گزارش ها قرار است که توسط شرکت کیا KIA که یکی از شرکت‌های زیر شاخه هیوندای می باشد در ایالات متحده ساخته شود.

در اوایل ۲۰۲۱ گزارشاتی بیرون آمد که نشان می‌داد اپل و هیوندای در حال مذاکره برای تولید اولین وسیله نقلیه خودران اپل به نام اپل کار می باشند. در گزارش جدیدی آمده است که این گزارشات در حال پیشروی است ولی هیوندای ممکن است خود شخصاً ساخت این  وسیله نقلیه را رهبری نکند اما آن را به یکی از شرکت ها و برندهای زیر شاخه خود محول کند.

بر اساس منبع خبری کره جنوبی South Korea’s eDaily مذاکرات با شرکت هیوندای در نهایت به این منتتهی شد که این شرکت تولید اپل کار را به یک شرکت کیا KIA محول نماید. اگر شرکت کیا تقبل کند که کنترل جانبی تولید این وسیله نقلیه را به عهده گیرد  می‌تواند در کشور گرجستان به زودی کار خود را تولید کند.

به طوری که در گزارش منابع خبری iMore آمده است انتخاب کشور گرجستان به عنوان مرکز تولید کار به کیا و اپل کمک خواهد کرد که بتوانند این پروژه را به پیش ببرند. تصمیم به تولید اپل کار توسط کیا به جای هیوندای به نظر می رسد که بیشتر به دلیل شهرت برندها و بزرگی آنها باشد. گزارشات می گویند که پروژه اپل کار شرکت سازنده را در حقیقت تبدیل به یک شرکت مونتاژ کننده خواهد کرد و بنابراین این وسیله نمی تواند امضای اصلی آن برند را با خود داشته باشد.

یک منبع صنعتی در این گزارشات تأکید دارد که هیوندای لز آنجایی که از برند بسیار قوی و شناخته شده ای برخوردار است، اگر بخواهد تولید وسیله نقلیه اپل را زیر سایه اپل به پیش ببرد باعث تضعیف این برند خود خواهد شد. بنابراین با انتقال این پروژه به کیا که برندی کوچکتر و یکی از زیر شاخه های شرکت هیوندای می باشد دیگر اسم هیوندای به عنوان برند در زیر سایه اپل قرار نخواهد گرفت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.