تولید انبوه هدست ‌های AR/VR اپل ممکن است تا اواخر ۲۰۲۲ به تاخیر بیفتد

تولید انبوه هدست ‌های AR/VR اپل ممکن است تا اواخر ۲۰۲۲ به تاخیر بیفتد

بر اساس اظهارات جدید مینگ چی کو تحلیلگر معتبر اپل ممکن است تولید انبوه هدست های AR/VR را تا اواخر کوارتر چهارم ۲۰۲۲ به تأخیر بیندازد. این باعث خواهد شد که این وسیله اواخر ۲۰۲۲ یا اوائل ۲۰۲۳ به بازار معرفی شود.

قبل از فروش این هدست ها اپل می‌خواهد اکوسیستم نرم افزاری کامل شده و مطمئنی را برای آن داشته باشد و همینطور خدمات و سرویس های مربوط به آن را نیز تدارک ببیند. این مطلبی است که مینگ چی کو به عنوان یکی از دلایل مهم برای این تاخیر اعلام می کند که همین امر باعث شده است که تولید انبوه این وسیله تا اواخر ۲۰۲۲ به تأخیر بیفتد. بر اساس اظهارات او اپل بهترین راه کارهای طراحی صنعتی را برای این هدست های AR/VR به کار برده است. زیرا که این هدست ها بر اساس انتظار اپل باید تا حد کافی برای کاربر به کار بردن آنها راحت باشد و در روی سر آنها مزاحمت ایجاد نکند.

مینگ چیکو هم چنین عقیده دارد که اپل با برخی از چالش های طراحی نیز برای سازگار کردن آن با نرم‌افزارهای AR/VR برای گیمینگ روبرو می باشد. به طور عمومی او انتظار دارد که این هدست ها دارای صفحه های نمایش لمسی باشند به مانند آنچه که در آیفون وجود دارد و اپل می تواند بازار مربوط به نرم افزار های این وسیله را به طور اخص برای گیمینگ طراحی کند. شایعات همچنین پیشنهاد می کنند که هدست‌های AR/VR اپل از طراحی به هدست ‌های ساخت شرکت فیس بوک به نام اوکولوس کوئست شبیه خواهند بود، اما دارای ظاهری شکیل تر که در آن از قسمت های پارچه ای و مواد سبک وزن برای راحتی بیشتر استفاده خواهد شد.

این هدست بر اساس گزارش ها دارای صفحه های نمایشگر با رزولوشن ۸K می‌باشد که ممکن است از تکنولوژی میکرو اولد استفاده کند و در آن دوربین های متعددی برای تشخیص حرکات چشم، سر و سایر کاربردها و اعمال مربوط به واقعیت مجازی به کار خواهد رفت. اپل به دنبال پیدا کردن و آزمایش این هدست با چندین ورودی مختلف برای وسیله های مختلف می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.