توصیه اپل برای حل مشکل نصب macOS Big Sur بر روی مک بوک پرو های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴

توصیه اپل برای حل مشکل نصب macOS Big Sur  بر روی مک بوک پرو های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴

به دنبال انتشار macOS Big Sur‌  در هفته گذشته گروهی از کاربران مک بوک پرو های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ متوجه شدند که بروز رسانی سیستم آنها در هنگام نصب این سیستم عامل باعث غیر فعال سیستم مک آنها می شود. کاربرانی که با این مشکل روبرو می‌شدند مشاهده می‌کردند که صفحه نمایش آنها به صورت یک صفحه سیاه غیر فعال در می آید.

اپل اخیرا در صفحه پشتیبانی خود دستورالعمل‌هایی را ارائه کرده است که به کاربران مک بوک پرو های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ کمک می کند که در هنگام مواجه شدن با این مشکل چه باید عمل کنند.

پیشنهاد اپل این است که این کاربران باید در هنگام مواجه شدن با غیرفعال شدن، ابتدا سیستم خود را از هرگونه وسیله های جانبی متصل به آن  جدا نمایید و سپس اقدام به ری استارت کردن و ریست کردن  SMC و ریست کردن NVRAM یا PRAM نمایند.

 به طور خلاصه این دستورالعمل به صورت زیر خلاصه می شود.

  1. دکمه پاور را فشار داده و آن را حداقل ۱۰ ثانیه در این حالت نگه دارید و سپس آزاد کنید اگر مک شما روشن باشد پس از اجرای این دستورات خاموش خواهد شد.
  2. تمام وسیله های جانبی متصل به مک خود را جدا کنید. لوازم جانبی نظیر USB ، صفحه‌های نمایش های جانبی همین طور تمام کارت های حافظه
  3. سپس مک را روشن کنیم.
  4. اگر این مشکل همچنان پابرجا ماند می بایست سیستم را مطابق روش SMC ریست کنید این روش برای کامپیوتر با باتری‌های جدانشدنی قابل اجراست.
  5. اگر همچنان مشکل شما حل شد طریقه های ریست  NVRAM و یا PRAM را امتحان نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ریست کردن مک از روش های SMC، NVRAM و یا PRAM به این صفحه مراجعه کنید.

اپل می‌گوید اگر این راه‌ حل‌ها موثر نبود کاربران می بایست برای گرفتن کمک به حل مشکل خود به بخش پشتیبانی اپل مراجعه و با آن تماس بگیرد.

صفحه پشتیبانی همچنان می گوید که اپل قصد دارد به منظور پس از مشخص شدن جزئیات بیشتر در ارتباط با این مشکل کاربران را بروز رسانی کند. اما همچنان توصیه می شود برای احتیاط بیشتر تمام کاربرانی که دارای مک‌بوک‌پرو های قدیمی تر از ۲۰۱۳ یا ۲۰۱۴ می باشد که در حال حاضر از نصب macOS Big Sur‌ بر روی سیستم خود جلوگیری کنند.

بدیهی است اگر مشکل به طور کامل توسط اپل حل شود در به روز رسانی های بعدی خوانندگان اطلاع‌رسانی خواهد شد. مقابل امروز نسخه جدیدی از macOS Big Sur‌ را منتشر نمود اما هنوز مشخص نیست که آیا این مشکلات اخیر نیز در آن رفع گردیده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *