تهدید مالور ها برای کامپیوترهای مک هنوز  خطری کوچک محسوب می‌شود، اما در حال رشد است

تهدید مالور ها برای کامپیوترهای مک هنوز  خطری کوچک محسوب می‌شود، اما در حال رشد است

خطرات دیجیتال برای کاربران مک در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال های قبلی خطر چندان جدی محسوب نمی‌شوند. اما ادور ها در حال تبدیل به یکی از تهدید های برای سیستم های مک می باشند. این داده‌هایی که بر اساس شرکت معروف سازنده برنامه ضد مالور بایتز Malwarebytes ارائه شده است.

اما این گونه خطرات دیجیتال و مالورها به تدریج در حال رشد و دسترسی به سیستم های مجهز بوده و با گذشت زمان می تواند به عنوان یک خطر جدی برای آن مطرح شود. از لحاظ مقایسه ای سیستم های مک نسبت به سیستم های اندروید و ویندوز در مقابل تهدیدهای دیجیتال مقاوم تر هستند و این بدان دلیل است که اپل ساختارهای امنیتی و اپلیکیشن ها را خود را به صورت های متفاوتی مدیریت می کند.

در گزارشی که توسط مالوربایت منتشر شده است نشان می‌دهد که که در سال ۲۰۲۰ کاربران شروع به دریافت بعضی اشکالات حاصل از مالورها کرده‌اند. بر اساس این گزارش تعداد دفعاتی که کاربران مک  در سال ۲۰۱۹ مورد حمله مالور ها قرار گرفته اند ۱۲۰ میلیون گزارش شده است. این تعداد در سال ۲۰۲۰ این به ۷۵ میلیون کاهش یافته است که نشان دهنده ۳۸ درصد کاهش گزارش خطرات حاصل از مالور ها می باشد.

در صورتی که این رقم در مورد گزارش های حاصل از کاربران بیزینسی و شرکت ها  ۳۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد. از لحاظ مقایسه ای در ۲۰۲۰ تعداد دفعاتی که کاربران ویندوز بوسیله برنامه ضد ویروس مالوربایت حملات دیجیتال را تشخیص داده اند  ۱۱۱ میلیون مورد  گزارش شده است.

این رقم نسبت به سال ۲۰۱۹ که ۱۲۵ میلیون مورد را گزارش می دهد ۱۲ درصد کاهش را نشان می‌دهد. در حالی که میلیون ها گزارش از تهدیدهای مختلف دیجیتال هر روز در سطح وب منتشر می‌شود تنها بخش کوچکی از آنها به کامپیوترهای مک مربوط می‌شود. برای کاربران ایالات متحده که از مک استفاده می‌کنند مالور فقط یک درصد کل گزارشات را تشکیل می دهد.  اما این میزان در کشور های دیگر کمتر از  ۵ درصد می باشد.

در کشور هایی نظیر کره جنوبی تعداد تهدیدهایی های گزارش شده در کامپیوترهای مک ۱۸.۱  درصد گزارش شده و در کشور های دیگر نظیر اوکراین ۱۶.۳ درصد و در  نروژ  ۱۵ درصد بوده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *