تنها مدل های آیفون ۱۴ پرو از چیپ A16 برخوردار خواهند شد

تنها مدل های آیفون ۱۴ پرو از چیپ A16 برخوردار خواهند شد

بر اساس پیش بینی های جدید تحلیل گر معتبر مینگ چیکو تنها مدل های آیفون ۱۴ پرو از چیپ های نسل بعدی A16 برخوردار خواهند شد، در حالی که مدل‌های استاندارد آیفون ۱۴ همچنان از چیپ بیونیک A15 مشابه آنچه که در مدل های آیفون ۱۳ به کار رفته است بهره می‌برند. این تحلیلگر در توییت جدید خود آشکار نمود که آیفون ۱۴ پرو ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۴ پرومکس ۶.۷ اینچی از چیپ جدید A16 برخوردار خواهد شد.‌ اما مدل های  آیفون ۱۴ با نمایشگر ۶.۱ اینچی و آیفون ۱۴ مکس با نمایشگر ۶.۷ اینچی همچنان از چیپ های نسل کنونی A15 بهره خواهند برد.

اگر اپل با اعمال این استراتژی، چیپ های نسل بعدی خود را فقط در مدل های پرو آیفون ۱۴ بکار ببرد  برای اولین بار است که اپل  تفاوت زیادی را میان لاین پرو و معمولی آیفون از لحظ خصوصیت قایل می شود.  البته منطقی به نظر می رسد که مدل هایی که با پسوند پرو نامیده می شوند از از چیپ های جدیدتر برخوردار شوند. مینگ چیکو همچنین اضافه می‌کند که تمام مدل های آیفون ۱۴ احتمالاً از ۶ گیگابایت مموری استفاده خواهد کرد. این در حالی است که مدل های معمولی آیفون ۱۴ پرو از ۴ گیگ حافظه  بهره خواهند برد. این در صورتی است که  مدل های آیفون ۱۴ پرو از مموری نوع LPDDR 5  بهره خواهند برد.

در حال حاضر مدل های آیفون ۱۳ مینی و آیفون ۱۳ از ۴ گیگابایت رم برخوردار هستند. در حالی که آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرومکس از ۶ گیگابایت رم استفاده می‌کند. برای لاین آیفون ۱۴ مینگ چیکو پیش بینی می کند که تمام مدل ها از ۶ گیگابایت رم به طور یکسان استفاده خواهند کرد. البته جف پو کارشناس امور امنیتی بین المللی معتقد است که مدل‌های بالاتر آیفون ۱۴ پرو از ۸ گیگابایت رم استفاده خواهد کرد یعنی همان مقداری که در گوشی های سامسونگ مدل گلکسی اس ۲۲ به کار رفته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.