تمایل برای ارتقا به مدل های جدید آیفون ۱۲ سبب افزایش تقاضا برای مدل‌های جدید شده است

تمایل برای ارتقا به مدل های جدید آیفون ۱۲ سبب افزایش تقاضا برای مدل‌های جدید شده است

تقاضای بالا برای آیفون ۱۲ باعث شده است که اپل میزان سفارشات خود را برای سه ماهه دوم  ۲۰۲۱ افزایش دهد و این مطلبی است که توسط تحلیل گران شرکت Cowen منتشر شده است که عقیده دارند افزایش فروش مدل های جدید در چین می تواند در سه ماهه دوم از بخش مهمی از فروش آیفون را تشکیل دهد.

 شرکت Cowen در ارائه گزارش خود به اپل اینسایدر بیان نمود که پیش بینی می شود اپل در سه ماه اخیر ۵۵ میلیون واحد آیفون تولید نماید که ۴۹ درصد افزایش را نسبت به  سال قبل نشان می‌دهد. اما همین تحلیل گر در یک ماه پیش پیش بینی نمود که اپل ۵۱ میلیون واحد را آیفون را برای سه ماهه دوم تولیدخواهد کرد.

براساس نظرات این تحلیل گران افزایش سفارشات آیفون ها بیشتر حاصل از تقاضای بالا برای سه مدل از ۴ مدل آیفون ۱۲ می باشد.  بر اساس این پیش بینی اپل دو  میلیون واحد بیشتر آیفون ۱۲  تولید خواهد کرد.  در حالی که  مدل‌های آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس برای سه ماهه دوم نیاز به افزایش تولید در حد یک میلیون واحد دارند. اما از آنجایی که فروش آیفون ۱۲ مینی در حد ثابتی بوده و روند افزایشی نداشته است بر اساس نظر این تحلیلگران اپل هیچگونه افزایشی را در میزان سفارشات تولید این مدل انجام نخواهد داد.

بر اساس آخرین داده های حاصل از شرکت CAICT گفته می شود که ۶ میلیون واحد آیفون در ماه دسامبر در چین فروخته شده است که نشان دهنده ۲۰ درصد سهم اپل از بازار فروش کل گوشی های همراه می باشد. لازم به ذکر است که اپل در روز چهارشنبه نتایج فروش کلی محصولات خود را در ماه دسامبر در سه ماهه چهارم ۲۰۲۰ منتشر خواهد نمود و می‌توان این نتایج را با داده های حاصل از گفته‌های تحلیل گران مختلف مقایسه نمود و صحت و میزان درستی آنها را مقایسه کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *