تلگرام به روز رسانی جدیدی را به همراه ریاکشن های پیامی و برخی خصوصیات دیگر ارائه داد

تلگرام به روز رسانی جدیدی را به همراه ریاکشن های پیامی و برخی خصوصیات دیگر ارائه داد

تلگرام امروز اعلام نمود که به روزرسانی اپلیکیشن جدید این شرکت برای وسایل آیفون و آیپد با چندین خصوصیات جدید همراه می باشد که از آن جمله می توان به اضافه نمودن بخش ریاکشن ها یا واکنش های پیامی، ترجمه، متن های مخفی و گزینه های جدید برای اموجی های و همینطور ارائه خصوصیت ایجاد کد های QR برای کاربران و کانال‌ های مختلف اشاره نمود.

با اضافه شدن ریاکشن های پیامی جدید کاربران می‌توانند با دوبار ضربه زدن بر روی بخش حبابهای پیامی ایموجی های جدید را به لیست ایموجی های مورد علاقه شان که بیشتر از آن استفاده می‌کنند بیفزایند.  با رفتن به بخش تنظیمات و بخش استیکرها و ایموجی ها می توانند ریاکشن‌ های مورد علاقه خود را به لیست اضافه کنند تا در حداقل زمان بتوان از آنها در پیام ها استفاده کنند.

علاوه بر این شبیه به قابلیت جوهر نامرئی که در آی مسیج اپل وجود دارد تلگرام حالا یک نوع فرمت جدید را برای مخفی کردن پیام ها ارائه می دهد. در این صورت در هنگام تایپ کردن یک پیام شما می توانید متنی را که می خواهید آن را مخفی کنید انتخاب کرده و با انتخاب گزینه Spoiler آن را به صورت متن مخفی درآورید.  وقتی که این متن به شخص دیگری فرستاده می شود به صورت مات و غیر شفاف در چت ظاهر شده و شخص مقابل در صورتی که بر روی آن فشار دهد می تواند آن به صورت واضح ببیند.

علاوه بر این تلگرام با این بروزرسانی جدید قابلیت ترجمه هر پیام را به زبان های مختلف به وجود آورده است که از طریق خود اپلیکیشن انجام می شود. کاربران در بخش تنظیمات  با مراجعه به قسمت زبان می‌توانند آن را تنظیم کنند و متن چت را به زبان مورد نظر خود ترجمه کنند. این مورد باید گفت که کاربران برای استفاده از این قابلیت باید حتما آیفون و آیپد آنها از به‌روزرسانی‌های  iOS 15 و iPadOS 15 و یا جدیدتر برخوردار باشد. خصوصیت جدید دیگر توانایی برای تولید کدهای QR می باشد که برای هر کاربر امکان آن وجود دارد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.