تلفیق اپل کار با آیفون می تواند تهدید بزرگی برای صنایع اتومبیل سازی پیشرفته باشد

تلفیق اپل کار با آیفون می تواند تهدید بزرگی برای صنایع اتومبیل سازی پیشرفته باشد

اپل کار می تواند یک تهدید جدی برای سایر تولیدکنندگان اتومبیل محسوب شود، این در صورتی است که بتواند این وسیله را با دیگر محصولات دیگر اکوسیستم اپل تلفیق کرده و به قابلیت های بزرگی دست یابد.

شایعات گسترده ای بر سر تصمیم اپل برای ساخت اپل کار چند سالی است که در میان منابع خبری در جریان می‌باشد. برای اولین بار این شایعات از ۲۰۱۳ شکل گرفت، اما مطابق با اظهارات یک تحلیل از شرکت Bernstein اپل می‌تواند از طریق آیفون و آیپد کاری کند که از طریق میلیونها کاربر آن با اپل کار رابطه جدیدی را برقرار کنند.

تحلیلگر امور خودروسازی Ellinghorst فکر می‌کند که یکی از بزرگترین ترس هایی است که خودروسازان سنتی اتومبیل می‌توانند داشته داشته باشند و دقیقاً به خاطر آن که اپل از محصولات مختلفی که در اکوسیستم آن قرار دارد می‌تواند با کاربران زیادی در ارتباط باشد.

از این قرار اپل می‌تواند نسبت به سایر رقبا نظیر ریویان، لوسید، فیسکر و یا حتی نیو رقیب جدی تری باشد. این در حالی است که مدیرعامل خودروسازی برقی لوسید موتور چندی پیش ورود اپل را به صحنه رقابت صنعت اتومبیل سازی خوشامد گفت و همینطور مدیر عامل BMW نیز اظهار داشت از ورود اپل را به سمت  صنعت سازی چندان واهمه ای ندارد.

اما این تحلیلگر اعتقاد دارد در ارتباط اینکه زمان رونمایی و آماده شدن این وسیله چه موقع خواهد بود اپل کار نمی تواند قبل از ۲۰۲۴ تا ۲۰۲۵ آماده شود. و همین‌طور به طور قطع تا ۲۰۲۸ نمی‌توان انتظار آن را داشت.

از طرف دیگر اپل شرکتی است که هر روز در آن ایده های بسیار زیادی مطرح می‌شود اما فقط بخش کمی از آنها بیرون می‌آید و به واقعیت تبدیل می شود. به طوری که یکی از مهندسین اپل می گوید بیش از ۸۰ درصد پروژه هایی که تا بحال کار کرده است حتی رنگ روز را هم به خود ندیده اند. اما برخی از تحلیل‌گران نیز عقیده دارند که اپل فاقد توانایی لازم برای ایجاد بازار مناسب در صحنه اتومبیل سازی و بخصوص برای اتومبیل سازی برقی می باشد.

منبع  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *