تقاضا برای آیفون ۱۳ در ایالات متحده بر آیفون ۱۲ پیشی گرفت

تقاضا برای آیفون ۱۳ در ایالات متحده بر آیفون ۱۲ پیشی گرفت

فروش مدلهای آیفون ۱۳ بر اساس گزارشات در ایالات متحده همچنان رو به افزایش می باشد زیرا که مدل های آیفون ۱۳ به تازگی توسط این شرکت معرفی شده و مطابق رسم هر ساله مشتریان تقاضای زیادی برای این مدل های جدید را دارند. اما از طرف دیگر بحران مربوط به تامین قطعات اولیه همچنان می‌تواند تهدید کننده میزان تولید باشد.

در مراسم گزارش مالی اپل در ماه اکتبر مدیر عامل این شرکت تیم کوک در مورد آیفون ۱۳ توضیح داد که انتظار تقاضای بالایی را برای این مدل ها دارد اما همچنان باید کمبود قطعات و تاخیر های احتمالی در زمان ارسال برخی از مدل ها را انتظار داشت. بر اساس برخی از نظرسنجی‌هایی که اخیرا انجام شده است اپل نسبت به نسبت به سایر رقبا هنوز تاثیر منفی کمبود قطعات اولیه را حس نکرده است. در نظرسنجی که توسط مرکز تحقیقاتی Wave7 در ماه اکتبر برگزار شد نشان می دهد که برای مدل های آیفون ۱۳ همچنان تقاضا رو به بالا می باشد.

هم چنین تقاضای اولیه برای مدل های آیفون ۱۳ هنوز بالاتر از مدل های آیفون ۱۲ می باشد. بر اساس نظر ۶۵ درصد از مدیران فروشگاههای که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند این نتایج تا حد زیادی با گزارش های ماه سپتامبر مشابه می باشد. در این مورد عواملی را که می توان برای بالا بودن این تقاضا برشمرد شامل پوشش بهتر برای تکنولوژی ۵ جی، بازگشایی فروشگاه های اپل، بهبود کیفیت دوربین و همینطور تقاضای بالا برای مدل های جدیده می باشد.

اما در این مورد باید خاطر نشان کرد که هنوز برای برخی از محصولات اپل شاهد تاخیر در ارسال سفارش ها هستیم به عنوان مثال مدل های آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس بر اساس نتایج حاصل از این نظرسنجی تاخیر در ارسال سفارشات تا ماه دسامبر را و یا حتی ژانویه را دریافت نموده اند. اما مدل های پایه آیفون ۱۳ هنوز قابلیت دسترسی بیشتر و زمان ارسال سفارش کوتاه تری را دارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.