تقاضا برای آیفون ۱۳ در آستانه تعطیلات سال نو رو به کاهش است

تقاضا برای آیفون ۱۳ در آستانه تعطیلات سال نو رو به کاهش است

اپل بر اساس گزارش منابع خبری بلومبرگ به برخی از تامین کننده های قطعات خود آگاهی داده است که تقاضا برای مدل های آیفون ۱۳ در آستانه تعطیلات در حال کاهش می باشد. گزارش تضعیف تقاضا در حالی توسط این شرکت اعلام می شود که زمان تخمینی برای ارسال سفارشات مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو در حال بهبودی می باشد، به صورتی که این وسیله ها قبل از کریسمس آماده ارسال می باشند.

در اپل در ماه اکتبر تولید مدل های آیفون ۱۳ را به ۱۰ میلیون کاهش داد که به علت کمبود جهانی چیپ اتفاق افتاد. این شرکت قصد داشت که در سال ۲۰۲۱ به تعداد ۹۰ میلیون آیفون ۱۳ بفروشد، اما کارخانجات تامین کننده این شرکت در تگزاس و رادکام نتوانستند قطعات کافی را برای این وسیله ها در مدت تعیین شده تامین کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ اپل قصد دارد زمانی که تامین‌کننده ها شرایط بهتری را برای تولید قطعات پیدا کردند تولید این وسیله را نیز با شدت بیشتری در سال ۲۰۲۲ آغاز کند. اما از طرف دیگر این امکان نیز وجود دارد که از طرف مشتریان دیگر تقاضای بسیار بالای در حد انتظاری برای این وسیله ها در آن زمان وجود نداشته باشد.

در طی گزارش درآمد کوارتر چهارم اپل که در ماه اکتبر اعلام شد مدیر عامل این شرکت تیم پوک بیان داشت که تاخیر های موجود در تولید به وسیله های مک و آیفون  حدود ۶ میلیارد دلار برای این شرکت خسارت به بار آورده و پیش‌بینی نمود که این بحران تا ماه دسامبر نیز ادامه خواهد یافت. پس از آغاز فروش، مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو به دلیل تقاضای بسیار بالا ناموجود شدند. اما در پی آن زمان بسیار طولانی برای ارسال سفارشات برای مشتریان در نظر گرفته می شد که کاهش تقاضای این محصول را در پی داشته است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.