تقاضای شدید آیفون ۱۲ سهم بازار اپل را در کشورهای خلیج فارس افزایش داد

تقاضای شدید آیفون ۱۲ سهم بازار اپل را در کشورهای خلیج فارس افزایش داد

بر اساس آخرین گزارشات اپل دومین برند بزرگ مشهور در کشور های خلیج فارس می باشد. این نتایج که در حاصل از داده های حاصل از شرکت تحقیقاتی IDC گرفته شده است نشان می دهد که با رونمایی و به بازار آمدن آیفون ۱۲ و مدل‌های مربوط به آن افزایش ۵۱.۷ درصدی در فروش گوشی های امراه اپل در کوارتر چهارم ۲۰۲۰ دیده می‌شود.

در این مورد آمدن آیفون ها در فصل پاییز و تمایل مشتریان برای خرید آخرین محصولات این شرکت از جمله عوامل مهم در این مورد بوده است. نتایج حاصل از این شرکت هم این طور نشان می دهد که بازار فروش گوشی های همراه در کشورهای خلیج فارس از کوارتر سوم ۲۰۲۰ تا کوارتر چهارم ۲۰۲۲  میزان ۲.۳ درصد افزایش داشته است که در این مورد ۴.۲۶ میلیون واحد افزایش فروش را نشان می دهد.

در این مورد از لحاظ مقایسه میان دو کوارتر شرکت اپل یک افزایش ۵۵ درصدی را نسبت به ارسال محصولات خود از کوارتر سوم ۲۰۲۰ و کوارتر چهارم ۲۰۲۰ که اغلب آنها مربوط به مدل های آیفون ۱۲ است را نشان می دهد. شرکت IDC می‌گوید که اپل در حال حاضر از مدل های آیفون ۱۲ خود فروش زیادی را کسب نموده است و در عین حالی که سری های آیفون ۱۱ نیز هم چنان از تقاضای خوبی برخوردارند.

اما در این مورد سهم بازار سامسونگ از کوارتر سوم به چهارم ۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد که از ۴۵ درصد به ۴۲ درصد کاهش یافته است. یکی از عوامل مهمی که در کاهش سهم بازار سامسونگ نقش داشته است کمبود برخی از مدل های کلیدی بوده است که باعث شده به طور کلی ارسال کالا های سامسونگ با کاهش مواجه شود.

در این تحقیق شرکت شیائومی در مقام سوم جای گرفت که سهم بازار این شرکت از ۱۲ درصد در کوارتر سوم به ۱۱ درصد در کوارتر چهارم کاهش یافته است. این در حالی است که سهم بازار اپل بر اساس داده‌های دیگر شرکت IDC همچنین در اروپا و آفریقا نیز افزایش را نشان می‌دهد.

منبع 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *