تقاضای بالا برای آیفون ۱۲ شرکت کوالکام را به پر فروش ترین شرکت سازنده چیپ مبدل کرد

تقاضای بالا برای آیفون ۱۲ شرکت کوالکام را به پر فروش ترین شرکت سازنده چیپ مبدل کرد

فروش مدل های آیفون ۱۲ برای شرکت کوالکام که سازنده مودم ۵G برای اپل می باشد این شرکت را در رتبه اول کمپانی های سازنده چیپ که درآمد بسیار بالایی داشتند قرار داد..

علی رغم این واقعیت که هنوز مدل های آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو با کمی تاخیر برای عموم آماده خواهد شد، شرکت کوالکام که به خاطر ساخت بهترین پردازشگرها و مودم ها در دنیا شهرت دارد توانست در سه ماهه چهارم خود درآمدی بالغ بر ۴.۹۶ میلیارد دلار را به دست آورد که مطابق با این رکورد شرکت اخیر در بالاترین رتبه بندی شرکت های سازنده چیپ قرار می گیرد.

در حقیقت این شرکت توانست میزان قابل توجه ۳۷.۶ درصد افزایش درآمد نسبت به همین موقع در سال قبل داشته باشد. پیوستن شرکت کوالکام به عنوان یکی از تامین کننده های اصلی قطعات اپل در سال ۲۰۲۰ و همین طور سازگاری بیشتر سیستم های جهانی شبکه ارتباطی ۵G از جمله عوامل اصلی این صعود شرکت کوالکام می باشد

در سال ۲۰۱۹ اپل و کوالکام  نزاع قانونی طولانی را بر سر برخی سندهای اختراعی و حقوق مربوط به آن پشت سر گذاشتند. مطابق با رای دادگاه شرکت اپل ملزم به امضای یک قرارداد چند ساله با شرکت کوالکام شد و همین طور موافقت کرد که بر اساس رای دادگاه مبلغ ۴.۵ تا ۴.۷ میلیارد دلار را به این شرکت بپردازد.

این قرارداد اپل را مجبور می‌کند که در پریود زمانی مشخص شده قطعات مودم خود را فقط از شرکت کوالکام تهیه کند. اما بر اساس گزارشات اخیر مشخص شد که اپل نیز در حال کار بر روی تولید مودم های ساخت خود می باشد تا بیش از پیش استقلال خود را نسبت به تامین قطعات مورد نیاز محصولات خود را افزایش دهد.

اپل در کنفرانس سالانه خود نیز به این مطلب اشاره نمود که این کمپانی قصد دارد تا چند سال آینده نیاز خود را به تامین قطعات از شرکت‌های دیگر به حداقل برساند و اکثر قطعات مورد نیاز را خود بسازد. 

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *