تعویض و تعمیر دوربین آیفون ۱۲ تنها توسط تکنسین های اپل امکان پذیر می باشد

تعویض و تعمیر دوربین آیفون ۱۲ تنها توسط تکنسین های اپل امکان پذیر می باشد

خانواده مدل های آیفون ۱۲ مانع جدیدی را بر سر راه تعمیر آیفون ۱۲ توسط تکنسین های غیر از اپل به وجود می آورد، زیرا اپل برای تعویض سیستم دوربین مرحله نرم افزاری جدیدی را تعبیه نموده است که فقط توسط کارشناسان و تکنسین های اپل انجام پذیر است.

اپل در طول سال‌ها با ایجاد محدودیت های مختلف بر سر راه تعمیر و تعویض همیشه مشکلاتی را برای تعمیرکاران عادی بوجود می آورد. اما بر اساس آزمایشات انجام شده جدید، مدلهای آیفون ۱۲ مانع جدیدی را بر سر روند تعمیر دوربین آیفون ۱۲ قرار می دهند که ممکن است به طور کامل روند تعمیر پذیری این وسیله را تحت تاثیر قرار دهد.

بر اساس آزمایشات انجام شده توسط سایت iFixit مشخص شده است که دوربین آیفون ۱۲ به نرم افزار شناسایی  پس از تعویض دوربین احتیاج دارد، به طوری که اگر این مرحله شناسایی انجام نشود دوربین به طور کامل کار نخواهد نمود. اما در مدل های قدیمی تر چنین مرحله ای وجود نداشت و دوربین به آسانی توسط افراد تعمیرکار قابل تعویض بود.

 iFixit می‌گوید که دوربین و صفحه نمایش از جمله معمول ترین قسمت هایی هستند که به طور متناوب توسط کاربران احتیاج به تعمیر و تعویض دارد. دوربین آیفون ۱۲ اگر بدون نرم افزار شناسایی رسمی اپل تعویض شود در ابتدا این طور به نظر می آید که بدون مشکل کار خواهد نمود. اما به تدریج با استفاده بیشتر بخش هایی از عملکرد آن به درستی کار نخواهد کرد.

 این سایت در ادامه بیان می دارد که به عنوان مثال دوربین از تغییر به حالت اولترا واید سرباز زد و به طور کامل در برابر این فرمان هیچ واکنشی نشان نداد. ابتدا اینجا به نظر می‌آمد که این فقط یک باگ نرم افزاری است اما با مراجعه به دستور راهنمای تعمیر اپل این طور مشخص شد که دوربین فقط توسط تکنسین های تایید شده اپل و با استفاده از نرم افزار ویژه قابل تعویض خواهد بود.

همینطور در ادامه مشخص شد که عدم استفاده از این برنامه شناسایی علاوه بر دوربین قسمت های محافظتی و امنیتی وسیله را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. بر اساس این شواهد ظاهرا اپل در پی پیچیده نمودن تعمیر و کنترل نمودن هر چه بیشتر روند تعمیر محصولات خود می باشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *