تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ می‌تواند موجب خرابی فیس آیدی شود

تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ می‌تواند موجب خرابی فیس آیدی شود

سایت iFixit با انتشار مقاله اعلام نمود که تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ باعث خرابی ویژگی فیس آیدی خواهد شد که می‌تواند بر روی کمپانی هایی که تعمیر آیفون انجام می‌دهند تاثیر بسزایی انجام بگذارد. سایت iFixit در ابتدا  این مشکل را در هنگام کالبد شکافی آیفون ۱۳ پرو آشکار ساخت و تایید نمود که چندین تست به عمل آمده و نتایج مشابهی را داشته است.

جایگزینی نمایش گر آیفون ۱۳ باعث غیرفعال شدن ویژگی فیس آیدی شد. بنابراین هرگونه تعمیر آیفون ۱۳ از لحاظ صفحه نمایش در مراکز تعمیر به غیر از اپل غیر ممکن است. در این مورد در هنگامی که نمایشگر جدیدی برای آیفون ۱۳ جایگزین می‌شود بر روی صفحه پیامی ظاهر می‌شود که می‌گوید “قادر به فعال نمودن فیس آیدی در این آیفون نمی باشد”. قبل از این تعویض نمایشگر آیفون با استفاده از برخی ابزار ویژه امکان پذیر بود و حالا احتیاج به ابزارهای بسیار ریز میکروسکوپی ویژه دارد تا بتوان این عمل را انجام داد و اینکه شرکت مورد نظر باید در برنامه تعمیر مستقل محصولات اپل ثبت نام کرده تا در نهایت بتوانند بدون مشکل مدلهای جدید آیفون ۱۳ را تعمیر کند.

این عمل باعث نارضایتی برخی از مغازه های تعمیر آیفون شده است چرا که برای ثبت نام در این برنامه موارد و شرایط بسیار ویژه و سختی در نظر گرفته شده است. در این مورد مشخص شده است که یک میکرو کنترلر کوچک آیفون ۱۳ را به صفحه نمایش متصل می‌کند کهدر لحظه تعویض نمایشگر دچار اشکال شده و از این لحاظ بعد از تعمیر کاربر دیگر امکان استفاده از فیس آیدی را نخواهد داشت.

برای این عمل اپل یک سرویس خدماتی به نام تولکیت ۲ مشخص نموده است که تکنسین های متخصص که مورد تایید اپل می باشند قادر خواهند بود با استفاده از این برنامه مجوز لازم برای تعویض قطعات را به دست آورند.  سایت iFixit می گوید عدم امکان تعویض صفحه نمایش مدل های آیفون ۱۳ توسط مغازه های تعمیر آیفون کوچک به شدت تجارت آنها را مختل خواهد نمود و شاید آنها مجبور تعطیلی کسب و کار خود شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.