تعداد کاربران فعال آیفون ۱۲ بسیار سریع تر از آیفون ۱۱ در حال رشد می باشند

تعداد کاربران فعال آیفون ۱۲ بسیار سریع تر از آیفون ۱۱ در حال رشد می باشند

گزارش جدیدی ادعا کند که مدل های آیفون ۱۲ کاربران فعال بیشتری در کوارتر اول ۲۰۲۱ نسبت به iPhone 11 در پریود زمانی در سال ۲۰۲۰ برخوردار شده‌اند. در پی تایید گزارش های قبلی که ادعا می کرد آیفون ۱۲ پرفروش ترین گوشی همراه ۵ جی در ماه اکتبر می باشد، موسسه تحقیقاتی کانتر پوینت حالا گزارشی را انتشار داده است که ادعا می کند در کوارتر اول ۲۰۲۱ مدل های آیفون ۱۲ رشد چشمگیری در زمینه کاربران فعال داشته است.

اگرچه اپل خودش هنوز از سال ۲۰۱۸ در ارتباط با فروش آیفون ها هیچ گونه آمار و گزارشی را به طور رسمی منتشر نمی کند، تنها منبع اطلاعاتی می‌تواند شرکت های آماری و تحقیقات داده ای باشد که یکی از معتبرترین آنها موسسه کانتر پوینت است. این شرکت تخمین می زند که پایه کاربران فعال نسبت به سال قبل ۲ درصد افزایش داشته است.

این تفاوت بدان معنی است که در کوارتر اول ۲۰۲۰ و کوارتر اول ۲۰۲۱ نمی توان مقایسه درستی را بدون داشتن دقیق‌تر انجام داد. اما بر اساس تحلیل شرکت کانتر پوینت تعداد کاربران فعال آیفون ۱۱ در کوارتر اول ۲۰۲۰،  ۱۵ درصد و برای آیفون ۱۲ این مقدار به ۱۶ درصد افزایش داشته است. این شرکت در یادداشت خود بیان می کند که  یکی از نکاتی که باید در نظر داشت این است که مدل های آیفون ۱۲ با یک ماه تاخیر نسبت به آیفون ۱۱ معرفی شدند و علاوه بر آن مدل های آیفون ۱۲ با آیفون پایین رده آیفون اس ای ۲۰۲۰ به رقابت پرداختند.

کانتر پوینت دقیقاً اشاره نمی کند که اختلاف اصلی میان تعداد کاربران فعال در کوارتر اول ۲۰۱۹ و کوارتر اول ۲۰۲۰ چه بوده است ولی به هر حال این داده نشان می دهد که عملکرد آیفون ۱۱ بهتر از آیفون های سری قبل خود یعنی ایکس اس می باشد.

موسسه تحقیقاتی کانتر پوینت در ادامه یادداشت های خود بیان می کند که سری های آیفون ۱۱ نه تنها در ابتدا از فروش بالایی برخوردار بودند بلکه توانستند به مرور زمان نیز همگام با رونمای مدل های آیفون ۱۲ هم چنان فروش بالای خود را حفظ کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.