تصویر شماتیک آیفون ۱۴ پرو طراحی های مدور و قرصی شکل را برای بخش دوربین جلویی به نمایش می‌گذارد

تصویر شماتیک آیفون ۱۴ پرو طراحی های مدور و قرصی شکل را برای بخش دوربین جلویی به نمایش می‌گذارد

بر اساس طرح شماتیکی از آیفون ۱۴ پرو که در سطح وب منتشر شد، اندازه واقعی طراحی های قرصی شکل و مدور که قرار است در آیفون ۲۰۲۲ جایگزین بخش نات شوند را نشان می دهد. این تصویر برای اولین بار در سایت شبکه اجتماعی چینی به نام ویبو منتشر شد و بعداً به وسیله نشت دهنده شناخته شده اپل جان پروسر مورد تایید قرار گرفت. در این تصویر شماتیک طراحی برش های قرصی شکل و حلقوی که قرار است جایگزین بخش ناچ شوند و نسبت آنها با صفحه‌نمایش به درستی مشخص می باشد. این طرح های شماتیک از شایعاتی که تاکنون منتشر شده الهام گرفته شده که همگی آنها ادعا می‌کنند اپل در مدل های آیفون ۱۴ بخش ناچ را به طور کامل از بین خواهد برد و به جای آن از یک طراحی حلقوی و یا قرصی شکل برای جا دادن بخش های دوربین و فیس آیدی استفاده خواهد نمود.

از طرف دیگر راس یانگ که تا اکنون پیش‌بینی‌های دقیقی را در ارتباط با محصولات آینده اپل از خود نشان داده است در ارتباط با آیفون ۱۴ پرو و دوربین جلویی عقیده دارد که بخش برش های حلقوی و قرصی شکل که در بخش دوربین قرار است اعمال شود از لحاظ اندازه بسیار کوچک تر از آن چیزی است که در این عکس ها نشان داده می شود. علاوه بر این اطلاعات به دست آمده از گزارش‌های راس یانگ نشان می دهد که این طراحی قرصی شکل به احتمال زیاد در بخش مرکزی بالای صفحه نمایش برخلاف آنچه که در شماتیک آن نشان داده می‌شود به کار خواهد رفت.

در یک توییت دیگری راس یانگ هم چنین اعلام می‌کند که بخش های مدور  و یا قرصی شکل در مدل های آیفون ۲۰۲۳ به کار خواهند رفت و انتظار دارد که این طراحی را فقط در مدل های پیشرفته آیفون ۱۴ مانند آیفون ۱۴ پرو ببیند. این در صورتی است که مدل های معمولی آیفون ۱۴ با قیمت پایین‌تر همچنان از بخش ناچ استفاده خواهند کرد.

بر اساس گزارش ها آیفون ۱۴ در ۴ مدل ارائه می‌شود که دو تای آنها دارای نمایشگر ۶.۱ اینچی و دوتای دیگر ۶.۷ اینچی خواهند بود. علاوه بر تغییرات که در بخش ناچ انتظار می رود در این مدل ها داده شود قرار است از لحاظ طراحی ظاهری تغییرات اساسی  اعمال شده و همینطور برجستگی دوربین پشتی نیز به طور کامل نازک تر شود و دکمه های ولوم تنظیم صدا نیز شکل دایره ای به خود گرفته و گریل ها یا روزنه های اسپیکر دارای طراحی شبیه آیفون ۴ شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.