تصاویر پروتوتایپ نشان از قصد اپل برای استفاده از دو پورت در آیپد های اولیه را می دهد

تصاویر پروتوتایپ نشان از قصد اپل برای استفاده از دو پورت در آیپد های اولیه را می دهد

بر اساس تصاویری که در توییتر توسط کاربر و کلکسیونر محصولات اپل انتشار یافته است پروتوتایپی از یک آیپد مشاهده می شود که گزارش های قبلی را که ادعا می‌کرد اپل قصد داشته از دو پورت با کانکتور ۳۰-pin در آیپد های اولیه استفاده کند را تایید می‌کند.  یکی از این پورت ها در قسمت پایینی و دیگری در سمت چپ قرار دارد.

این کاربر به نام Zompetti توضیح می‌دهد که اپل در ابتدا قصد داشته که در اولین تبلت خود از یک سیستم داک دوتایی استفاده کند. این پورت ها قرار بوده است که با قابلیت مشابهی با کانکتور اسمارت اپل عمل کند که در آیپد پرو های اولیه و نسل دوم و همین طور در آیپد ایر نسل سوم و آیپد نسل ۷ و ۸ به کار رفته است.

برای مثال این گونه پورت ها می توانست برای اتصال لوازم جانبی مانند کیبورد مورد استفاده قرار بگیرد و علاوه بر آن لوزم جانبی دیگری نظیر هارد درایوهای اکسترنال و کارتخوانهای اس دی نیز می‌توانستند به این صورت با کانکتور ۳۰-pin متصل شوند. این پروتوتایپ ها که مربوط به آیپد نسل اول می باشد وجود دو پورت را در آن نشان می‌دهد.

تصاویر مشابهی نیز قبلاً منتشر شده بود که این قصد اولیه اپل را برای استفاده از این گونه پورت ها نشان می داد و ظاهرا اپل در مراحل تست نهایی طراحی تصمیم گرفت که این ویژگی را از آیپد حذف کند.

از آن زمان به بعد تا به حال اپل بیست و دو مدل مختلف آیپد را در ۶ سایز مختلف به بازار عرضه کرده است و هر آیپد فقط دارای یک پورت بوده است که برای انتقال داده و همینطور شارژ کردن وسیله به کار می رود. علاوه بر این برخی از کاربران آیپد امیدوارند که این تبلت روزی دارای چندین پورت باشد که بتواند قابلیت این وسیله را افزایش دهد. این بسیار جالب است که می‌بینیم اپل نیز در مراحل اولیه طراحی در فکر ایجاد چندین پورت برای آیپد اولیه خود بوده است و در مراحل نهایی از به کار بردن آن جلوگیری کرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *