تصاویر قطعات پروتوتایپ ایرپاور نشان می دهد که چرا اپل از تولید آن را صرف نظر نمود.

تصاویر قطعات پروتوتایپ ایرپاور نشان می دهد که چرا اپل از تولید آن را صرف نظر نمود.

 در سال ۲۰۱۷ اپل شارژر وایرلس چند کاره خود را برای اولین بار اعلام نمود، اما درسال ۲۰۱۹ از تولید این محصول صرف نظر کرد. در چند روز اخیر تصاویری از قطعاتی که گمان می رود مربوط به ایر پاور وایرلس اپل باشد در سطح وب منتشر شد. همان طور که در تصویر مشخص است، ۱۴ کویل وایرلس به نحو بسیار متراکمی در کنار هم قرار گرفته اند تا محصولات اپل را در هر قسمت از بالشتک آن قرار دهیم بتواند شارژر نماید.

نکته جالب دیگری که از تصویر مشخص است وجود فریم هایی است مشابه با صفحه کلید کامپیوتر ها بوده و به نظر می رسد هر بخش به طور جداگانه بتواند وسیله ها را شارژ نماید. در قسمت پشتی این وسیله که به نظر می رسد ایر پاور وایرلس اپل باشد پورت لایتنینگ قابل تشخیص است.

اپل به صورت رسمی اعلام کرد که ایر پاور ساخته شده انتظارات شرکت را بر آورده نکرده است. چندین گزارش علت اصلی قطع تولید را گرم شدن بیش از حد وسیله و بسیار گران بودن هزینه ساخت آن نام بردند. اگر تصویر واقعا مربوط به ایر پاور اپل باشد به خوبی نشان می دهد که پیچیدگی طراحی ساخت و گران بودن می تواند علت اصلی باشد.

در اوایل امسال تحلیل گر معروف مینگ چی کو پیش بینی نمود که اپل در نیمه اول سال ۲۰۲۰ نسخه کوچک تری از شارژر وایرلس را معرفی خواهد کرد اما این پیش بینی درست از کار در نیامد. در این مورد هنوز جزییاتی مشخص نشده  و همینطور هنوز نمی دانیم که این ایر پاور های جدید تا چه حد از ایر پاور کنسل شده متفاوت است.

این در حالی ست که برندهای دیگر از مزیت شارژر ها وایرلس بهره می برد. به عنوان مثال Aira FreePower  نمونه ای از شارژر وایرلس با ۱۸ کویل است که می تواند در عین واحد ۱۸ وسیله را شارژ نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *