تصاویر آیفون ۵ اس سیاه و خاکستری که هرگز به بازار عرضه نشد در سطح وب منتشر شد

تصاویر آیفون ۵ اس سیاه و خاکستری که هرگز به بازار عرضه نشد در سطح وب منتشر شد

 یکی از کاربران توییتر امروز تصاویری را منتشر نمود که مربوط به پروتوتایپ ماکت آیفون۵ اس در رنگ سیاه و خاکستری تیره  می باشد که هرگز در چنین رنگی به بازار ارائه نشد. آیفون ۵ اس در سپتامبر ۲۰۱۳ به بازار معرفی شد. این وسیله مجهز به تاچ آیدی و پردازشگر ۶۴ بیتی بوده و همین طور برای اولین بار از فلش ال ای دی با تکنولوژی تروتون True Tone بهره می برد.

از دیگر خصوصیات این مدل می توان به استفاده از لنزهای ۵ عنصری با فاصله کانونی  f/2.2  و حس گر دوربینی که ۱۵ درصد بزرگتر از نسل قبلی خود بود نام برد که مجهز به قابلیت های Burst Mode و حرکت آهسته با کیفیت ۷۲۰p با یرعت پردازش ۱۲۰  فریم در ثانبه بود. مدل آیفون ۵  اس در رنگ های طلایی و قهوه ای فضایی برای اولین بار به بازار ارئه شد اما مدل قبلی آن یعنی آیفون ۵ در رنگ های سفید، نقره‌ای و همینطور مشکی و خاکستری تیره موجود بود. 

این پروتوتایپ آیفون ۵ اس از آنجایی که با رنگ مشکی و خاکستری تیره در تصویر مشاهده می‌شود بسیار غیر معمول به نظر می‌رسد چرا که این مدل اصلاً بازار معرفی نشد در حالی که امکان این می‌رود که اپل در ایتدا تصمیم به ساخت آیفون ۵ اس در رنگ مشکی و خاکستری تیره را نیز نظر داشته است و بعد از آن تصمیم گرفته که به طور کامل این رنگ را توسط رنگ خاکستری فضایی جایگزین کند.

کاربر توییتری که این تصاویر را منتشر نموده است عقیده دارد که این رنگ تنها به منظور مقاصد آزمایشی برای کمک به مراحل توسعه  در ساخت آیفون نسل بعدی در آن زمان مورد استفاده قرار گرفته است. قابل ذکر است که پروتوتایپ آیفون ۵ اس اخیر در دسامبر ۲۰۱۲ تولید شده است این یعنی سه ماه بعد از زمان عرضه آیفون ۵ به بازار و ۹ ماه قبل از آن که این  رونمایی شود. بنابراین احتمال این حدس زیاد است که اپل در آخرین مراحل برای مدل آیفون ۵ اس رنگ خاکستری فضایی را جایگزین رنگ مشکی و خاکستری تیر کرده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *