تست های بنچمارک جدید حاکی از افزایش قابل توجه عملکرد CPU در چیپ های A15 در مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو می باشد

تست های بنچمارک جدید حاکی از افزایش قابل توجه عملکرد CPU در چیپ های A15 در مدل های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو می باشد

بر اساس تست بنچمارکی که امروز بر روی مدل آیفون ۱۳ پرو انجام گرفت مشخص شد که این مدل از لحاظ قدرت پردازش گرافیکی ۵۰ درصد نسبت به آیفون ۱۲ پرو برتری دارد. اما در ادامه آن تست های بنچمارک دیگری انجام گرفت که عملکردهای cpu و gpu را برای مدل های آیفون ۱۳ مورد آزمایش قرار داد.

از لحاظ قدرت گرافیکی نتایج حاصل از تست متال برای آیفون ۱۳ امتیاز  ۱۰۶۰۸ برای این وسیله مشخص می سازد که که تقریباً ۱۵ درصد بیشتر از امتیاز به دست آمده از چیپ های بیونیک A14 در مدل های آیفون ۱۲ می‌باشد. امتیاز حاصل از تست متال برای آیفون ۱۳ تا قابل ملاحظه ای پایین تر از امتیاز به دست آمده برای مدل های آیفون ۱۳ پرو با امتیاز ۱۴۲۱۶ نشان می دهد دلیل آن این است که اپل در مدل های آیفون ۱۳ پرو همانند آیپد مینی های جدید از از جی پی یو ۵ هسته‌ای استفاده کرده است در صورتی که مدلهای پایه آیفون ۱۳ دارای جی پی یو ۴ هسته ای می باشد.

این امتیازات نشان دهنده این است که چیپ A15 در امتیاز تک هسته ای ۱۰ درصد و در امتیاز چند هسته‌ای ۱۸ درصد نسبت به چیپ های بیونیک A14 نسبت به مدل های آیفون ۱۲ برتری دارند. البته باید گفت که برای رسیدن به نتیجه گیری های دقیق تر باید در انتظار تست های بیشتری بود.  چرا که تست های اخیر بیشتر بر اساس تخمین‌ها به دست آمده است و به مرور زمان با استفاده از تست‌های بیشتر از جزئیات و اطلاعات دقیق تری به دست خواهد آمد.

علاوه بر این مدل های آیفون ۱۳ دارای قابلیت های جدید پیشرفته برای دوربین اصلی می باشند به طوری که با استفاده از یک ویژگی جدید به نام سینماتیک مود امکان فیلمبرداری با پس زمینه مات وجود دارد که باعث می شود افراد و اشیا نسبت به پس زمینه با وضوح بیشتری نشان داده شود

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.