ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7

ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7

 

به گزارش مکرامورز و به نقل از تکسنولی با ورود اپل واچ سری ۶ شرکت اپل به بازارهای جهانی، شرکت اپل سیستم عامل WatchOS 7 را با ویژگی‌های جدید و منحصر به فردی به علاقه مندان این دسته از محصولات شرکت اپل ارائه داد، که از جمله‌ی آنها می‌توان به اپلیکیشن ردیابی خواب (Sleep Tracking) و اپلیکیشن شستشوی دست (Handwashing Detection) اشاره کرد.

با این حال علاوه بر ویژگی‌های جدیدی که در سیستم عامل WatchOS 7 ارائه شد، تغییرات و بهبودهایی در سطح واسط کاربری نیز وجود دارد که به آنها نسبتا کمتر پرداخته شده و به نوعی تحت الشعاع ویژگی‌های جدیدتر قرار گرفته اند. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم، به بررسی و معرفی ۱۴تا از ترفندهای اپل واچ مورد از  که در سیستم عامل WatchOS 7 وجود دارد، بپردازیم.

قبل از هرچیز در ابتدا لازم است تا از بروز رسانی اپل واچ خود با آخرین نسخه واچ او اس یعنی WatchOS 7 مطمئن شوید. برای این کار، کافی است با استفاده از برنامه Watch در گوشی آیفون خود به منوی General > Software Update رفته تا اپل واچ خود را با آخرین نسخه WatchOS ارائه شده توسط شرکت اپل به روز رسانی کنید.(دقت کنید! برای به روز رسانی اپل واچ خود با نسخه WacthOS 7 لازم است گوشی آیفون شما به فریم ور iOS 14 به روز رسانی شده باشد).

همچنین WatchOS 7 برای اپل واچ های سری ۳ ، سری ۴ و سری ۵ در دسترس است و از قبل روی اپل واچ SE و اپل واچ Series 6 نصب شده است. توجه داشته باشید که دارندگان اپل واچ سری ۱ و ۲ قادر به بروزرسانی اپل واچ خود با WatchOS 7 نیستند.

۱- تغییر اهداف فعالیتها (Activity Goals)

اگر می‌خواهید اهداف و سطوح فعالیت خود را چالش برانگیز یا واقع بینانه تر کنید ، اکنون با استفاده از WatchOS 7 این امر برای کاربران محقق شده است. در watchOS 7 می توانید تمام سطوح فعالیت را مانند Stand Goal و Exercise Goal در اپل واچ خود شخصی سازی کنید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
برای این منظور، اپلیکیشن Activity را باز کنید و به پایین اپ بروید و در آنجا گزینه جدید Change Goals را پیدا خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید تا بتوانید کالری، ورزش و اهداف خود را با استفاده از دکمه‌های (علائم)مثبت و منفی تغییر دهید.

۲- از ترجمه های Siri استفاده کنید.

شرکت اپل در WatchOS 7 با به روز رسانی برنامه‌ی Translate، قابلیت ترجمه که در iOS 14 وجود داشت را بهبود بخشیده است. اکنون می‌توانید از دستیار هوشمند اپل Siri، ترجمه‌های گفتاری را نیز به طور مستقیم و با استفاده از اپل واچ خود بخواهید.

ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
برای استفاده از این امکان، مچ خود را بالا آورده و بگویید “Hey Siri” یا چرخ دنده‌ی کنار اپل واچ خود را فشار داده و نگه دارید تا به Siri بفهمانید که سوالی دارید، سپس جملاتی مانند “How do you say ‘How are you?’ in Chinese?” را می‌توانید پرسش کنید و پاسخ شما بر روی صفحه اپل واچ شما نمایش داده می شود و Siri نیز آن را به شما می گوید. سیری می تواند ۱۰ زبان از جمله اسپانیایی ، انگلیسی ، ژاپنی ، عربی ، چینی و روسی را ترجمه کند.


۳- چندین رویداد از برنامه های Third-Party را بر روی یک صفحه ساعت به صورت همزمان نمایش داده و استفاده کنید.

در نسخه های قبلی WatchOS ، اپل فقط به برنامه‌های Native مانند برنامه Weather اجازه می‌داد که بیش از یک رویداد را به صورت همزمان در همان صفحه ساعت نشان دهد.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
در WatchOS 7 ، شرکت اپل این امکان را برای کاربران خود فراهم کرده است تا بتوانند از برنامه های Third-Party در همان صفحه ساعت به صورت همزمان استفاده کنند. این بدان معناست که شما می‌توانید از یک صفحه ساعت مانند Infograph Modular برای ارائه جریان‌های اطلاعاتی متعدد از برنامه‌ای مانند Heart Analyzer استفاده کنید.

۴- از متدهای تمرینی جدید استفاده کنید

در WatchOS 7، شرکت اپل چهار نوع تمرین جدید به مجموعه‌ی تمرینی خود اضافه کرده است. این تمرینات شامل:

  •  Dance
  •  Functional Strength Training
  •  Core Training
  •  post-workout Cooldown

می‌باشند. اکنون می‌توانید با توجه به معیارهای تناسب اندام که به صورت تفکیک شده در این تمرینات در نظر گرفته شده، وضعیت تمرینی خود را به صورت دقیق پیگیری کنید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
مانند سایر مدل‌های تمرینی، اپل واچ الگوریتم‌های منحصر به فردی را برای داده‌های جمع آوری شده توسط شتاب سنج داخلی، ژیروسکوپ و بررسی ضربان قلب اعمال کرده و به دقت این فعالیت‌ها را اندازه گیری می‌کند.


۵- نمایش دو منطقه زمانی به طور همزمان

WatchOS 7 چند صفحه ساعت جدید را در این نسخه به کار گرفته است که یکی از آنها GMT است. صفحه ساعت دارای دو قسمت است: یکی صفحه‌ی مندرج ۱۲ ساعته که ساعت محلی را نشان می‌دهد و یکی صفحه‌ی مندرج ۲۴ ساعته بیرونی که به شما امکان می دهد شهر جدید را اضافه نمایید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
برای انتخاب منطقه زمانی که می‌خواهید در صفحه خارجی نمایش داده شود ، کافی است تا بر روی صفحه ساعت ضربه بزنید. این صفحه ساعت فقط در اپل واچ SE و اپل واچ Series 4 به بعد در دسترس است.

۶- مسیرهای دوچرخه سواری را در Maps دریافت کنید

اکنون می‌توانید در WatchOS 7 ، دستورالعمل‌های دوچرخه سواری را در اپل واچ خود مشاهده کنید. برنامه Maps مسیر مورد نظر را همراه با اطلاعاتی مانند ارتفاع ، ترافیک و در دسترس بودن خطوط دوچرخه سواری ارائه می‌دهد.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
مسیرهای دوچرخه سواری شامل گزینه هایی است تحت عنوان:

  •  سریع ترین مسیر(Fastest)
  •  کوتاه ترین مسیر(Shortest)
  •  مسیرهایی که از تپه های شیب دار پرهیز می‌کنند(Suggested)

توجه داشته باشید که که در حال حاضر مسیریابی برای دچرخه سواری در Apple Mapsمحدود به نیویورک، لس آنجلس، سانفرانسیسکو، لندن ، شانگهای و پکن است.

۷- از میانبرهای Siri در اپل واچ استفاده کنید

برنامه Shortcuts هم اکنون در اپل واچ در دسترس است ، بنابراین می‌توانید کارهای دلخواه خود را فقط با ضربه زدن روی مچ آغاز کنید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
با ایجاد میانبرها در iPhone خود، می‌توانید به سرعت مسیر خانه را بدست آورید ، لیست پخش ۲۵تایی از بهترین‌ها موسیقی ها ایجاد کنید، لوازم جانبی و موارد دیگر را کنترل کنید.
میانبرها را می توانید از برنامه Shortcuts اجرا کنید یا می‌توانید آنها را به عنوان یک رویداد به صفحه ساعت خود اضافه کنید.

۸- از طریق اپل واچ به دوربین گوشی آیفون خود از راه دور دسترسی داشته باشید

اپل یک آیکون جدید برای برنامه Camera Remote معرفی کرده است، به این صورت که اکنون می‌توانید به سرعت از دوربین گوشی همراه خود با یک ضربه روی صفحه اپل واچ استفاده کنید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
یک شمارشگر معکوس سه ثانیه ای نیز وجود دارد که در صورت نیاز از آن می‌توانید استفاده کنید.

۹- زمان سپری شده را دنبال کنید

صفحه‌ی ساعت Count Up که یک صفحه ساعت جدید به حساب می‌آید و برای WatchOS 7 طراحی شده است، می‌تواند برای ردیابی زمان سپری شده استفاده شود. روی صفحه ساعت ۱۲ ساعته اصلی ضربه بزنید تا نشانگر را روی صفحه بیرونی با عقربه دقیقه شمار تراز کنید. چرخ دنده کنار اپل واچ را بچرخانید تا مدت زمان تعیین شود، سپس برای شروع زمانبندی، مجدداً روی صفحه عقربه دار ساعت ضربه بزنید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
پس از پایان کار، می‌توانید با زدن دکمه زمان سپری شده که رنگ آن قرمز است یا فشار دادن چرخ دنده کنار اپل واچ، صفحه ساعت را به حالت پیش فرض خود برگردانید.

۱۰- دکمه‌های control center را حذف کنید

در watchOS 7 می‌توانید دکمه‌هایی را در Control center که به نظر شما مفید نیست حذف کنید. برای اینکه Control center را روی صفحه تماشا کنید، از پایین صفحه به سمت بالا بکشید و سپس روی دکمه ویرایش در پایین ضربه بزنید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
برای حذف یک آیکون، به سادگی روی نماد منهای قرمز رنگ متصل به آن ضربه بزنید. با زدن مجدد دکمه ویرایش، می‌توانید هر دکمه‌ای را که حذف کرده‌اید دوباره برگردانده شود.


۱۱- رویدادهای خود را بزرگتر کنید

اگر به زمان و فقط نمایش یک رویداد در ساعت علاقه مند باشید، خوش شانس خواهید بود. اکنون در WatchOS 7، صفحه X-Large امکان ایجاد یک آیکون بزرگتر را نیز فراهم می‌کند.

ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7

۱۲- در هنگام خواب سنسورهای اکسیژن خون را خاموش کنید

اپل واچ سری ۶ ممکن است گاهی اوقات سطح اکسیژن خون را در پس زمینه ساعت شما اندازه گیری کند و بطور معمول این مسئله در هنگامی که حرکت نمی‌کنید و ساکن هستید اتفاق میافتد. این امکان از یک نور قرمز روشن استفاده می‌کند که به مچ دست شما می‌تابد، که ممکن است در محیط‌های تاریک باعث حواس پرتی شما شود.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
خوشبختانه، شرکت اپل گزینه‌هایی برای غیرفعال کردن این اندازه گیری‌ها در حالت خواب و یا جاهایی دیگر دارد. برای استفاده از این امکان، برنامه‌ی تنظیمات را در اپل واچ باز کنید، روی Blood Oxygen ضربه بزنید، سپس به پایین صفحه رفته و می‌توانید با استفاده از گزینه‌های در حالت خواب (in sleep mode) و یا در حالت تئاتر(in theater mode) این سنسور را غیر فعال کنید.

۱۳- خطوط راه راه رنگی برای واچ فیس خود طراحی کنید

خطوط راه راه رنگی (Stripes)، یک صفحه ساعت (watch face) منحصر به فرد و جدید دیگری است که در WatchOS 7 وجود دارد و به شما این امکان را می‌دهد تعداد Stripesهای مورد نظر (حداکثر ۹ عدد)، رنگ‌های مورد علاقه خود را انتخاب کرده و حتی زاویه آنها را تغییر داده و بچرخانید. همچنین این امکان به شما داده می‌شود تا رنگ تیم ورزشی مورد علاقه یا پرچم کشور خود را ایجاد کنید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
همچنین می توانید این صفحه ساعت را به صورت تمام صفحه یا به صورت دایره‌ای تغییر شکل دهید. این صفحه ساعت فقط در اپل واچ SE و اپل واچ سری ۴ به بعد در دسترس است.

۱۴- عواملی که باعث عدم تمرکز می‌شود، از بین ببرید.

یک ویژگی مرتبط با تنظیمات خانوادگی (Setup Family)، زمان مدرسه (School time) است. این ویژگی که در WatchOS 7 فراهم شده، این امکان را به کاربران می‌دهد تا برنامه هایی از اپل واچ که باعث حواس پرتی در هنگام تمرکز میشود را حذف کنند. نکته قابل توجه این است که این امکان یک گزینه جایگزین برای Not Disturb یا Theater Modeنیست بلکه علاوه براینکه اعلان‌های گوناگون را خاموش می‌کند، برنامه ها نیز را مسدود کرده ولی همچنان به شما این امکان را می‌دهد تا زمان را داشته باشید.
ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7
برای افزودن این ویژگی به Control center ، دکمه ویرایش را فشار دهید و روی نماد سبز رنگ که بر روی آیکون Schooltime وجو دارد ضربه بزنید. هر موقع که بخواهید حواس پرتی که توسط اپل واچ شما به وجود می‌آید از بین ببرید، به سادگی Control Center را بیاورید و روی دکمه Schooltime بزنید تا روشن شود. وقتی می خواهید از Schooltime خارج شوید، فقط چرخ دنده کنار اپل واچ خود را بچرخانید، سپس برای تأیید روی Exit ضربه بزنید.

2 نظر در مورد “ترفندهای جذاب اپل واچ در WatchOS 7

  1. اشتراک ها: اپل در آستانه شایعات رونمایی ایر پاد استودیو و هوم پاد فروش محصولات مشابه را متوقف کرد | Texnoli

  2. اشتراک ها: مقایسه‌ی اپل واچ سری ۶ و SE با اپل واچ سری ۵ | مقایسه اپل واچ سری ۵ و ۶ | Texnoli

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *