تحلیل های اولیه می گویند که تقاضا برای آیفون ۱۲ پرو نسبت به آیفون ۱۲ بسیار بیشتر می باشد

تحلیل های اولیه می گویند که تقاضا برای آیفون ۱۲ پرو نسبت به آیفون ۱۲ بسیار بیشتر می باشد

جی پی مورگان با استفاده از ردیابی مسیر فروش و تحویل آیفون ها پی برده است که تقاضا برای آیفون ۱۲ پرو  بالاتر از آیفون ۱۲ می باشد. آنچه که در این مورد جالب به نظر می‌رسد این است که آیفون ۱۲ گزینه ارزان تری نسبت به آیفون ۱۲ پرو می باشد و انتظار می‌رفت که تقاضا برای خرید آن بیشتر باشد.

در یادداشت موجود از این گزارش ردیابی خرید محصولات اپل ، جی پی مورگان که تحلیل گر روند فروش محصولات در بازار است اینطور می نویسد که به نظر می رسد با گذشت زمان تقاضا برای آیفون ۱۲ بهبود یابد و به سطح آیفون ۱۲ پرو برسد. در مورد آیفون ۱۲ تقاضا به صورت ثابتی در حال افزایش می باشد. نتایج نشان داد که ده روز طول می کشد تا آیفون ۱۲ مسیر ارسال محموله را طی کند ولی برای آیفون ۱۲ پرو این زمان ۲۳ روز می باشد. هر اندازه که این زمان طولانی تر باشد نشان دهنده تقاضای بالاتر محصول است.

در ایالات متحده، طول زمان سفارش تا تحویل محموله به طور متوسط ۸ روز برای هفته سوم و ۱۱ روز برای هفته دوم می باشد. اما برای آیفون ۱۲ پرو طول زمان سفارش تا تحویل محموله از۲۴ روز برای هفته دوم به ۲۶ روزبرای هفته سوم می باشد.

برای مشتریان چینی زمان سفارش تا تحویل به مشتری برای آیفون ۱۲ ثابت ماند در حالی که برای آیفون ۱۲ در همان دوره زمانی کاهش یافت. در آلمان طول زمان تحویل برای آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو تقریباً  یکسان بود.

اگرچه آیفون ۱۲ در ایالات متحده، انگلستان و آلمان قابل دریافت فروشگاه های اپل می باشد اما آیفون ۱۲ مطابق گزارش مورگان برای دریافت قابل دسترس از این طریق نبوده است. این طور به نظر می رسد که نسبت به سال گذشته  تقاضا برای آیفون ۱۲ با آیفون ۱۲ پرو نسبت به مدل های آیفون ۱۱ بیشتر میباشد.

به عنوان مثال برای آیفون ۱۱ در هفته اول فروش طول زمان تحویل ۶ روز بود ولی در هفته دوم این رقم به ۱۲ روز رسید. اما برای آیفون ۱۲ در هفته های اول و دوم فروش این رقم به ۱۳ روز ارتقا یافت.

منبع

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *