تحلیلگران می گویند که گوگل در سال ۲۰۲۱ احتمالاً تا ۱۵ میلیارد دلار به اپل برای موتور سرچ پیش فرض پرداخت نموده است

تحلیلگران می گویند که گوگل در سال ۲۰۲۱ احتمالاً تا ۱۵ میلیارد دلار به اپل برای موتور سرچ پیش فرض پرداخت نموده است

بر کسی پوشیده نیست که اپل و گوگل توافق نامه‌ های مهمی را بر موقعیت موتور سرچ گوگل به عنوان پیش فرض در وسایل اپل در طول این سال‌ها داشته‌اند. در یادداشت جدیدی که موسسه مالی و تحقیقاتی برنشتاین منتشر کرده است تحلیل گران عقیده دارند که گوگل در سال ۲۰۲۱ احتمالاً تا ۱۵ میلیارد دلار به اپل پرداخته است تا به عنوان موتور سرچ پیش فرض در وسایل و محصولات اپل در جایگاه اول سرچ قرار بگیرد.

این درحالی است که در سال پیش گوگل بر اساس نظر تحلیل گران ۱۰ میلیارد دلار برای این توافق نامه پرداخت نموده است. بر اساس گزارشی که در منبع خبری Ped30 منتشر شده است تحلیل گران تخمین می زنند که پرداخت گوگل به اپل می‌تواند هم چنان برای سال ۲۰۲۲ حتی به ۲۰ میلیارد دلار برسد. موسسه آماری و  تحقیقاتی برنشتاین اعداد خود را بر پایه معیار هایی از قبیل هزینه های دربرگیرنده سرچ گوگل و مدارک قانونی به ثبت رسیده در نظر می‌گیرد.

موافقت‌نامه گوگل با اپل در زمینه موتور سرچ و همینطور بازار تبلیغات بیش از یک دهه است که در جریان می‌باشد. اما موتور سرچ گوگل در سال در چند سال اخیر با توجه به اظهار نظر این تحلی لگران از لحاظ ویژگی‌های امنیت فردی دچار تزلزل هایی و نارضایتی هایی شده است که می‌تواند این توافقنامه را با اشکال ها و ریسک هایی برای اپل روبرو سازد.

علاوه بر آن شرکت های یاهو و مایکروسافت نیز تمایل خود را برای رسیدن به توافق نامه‌ای با اپل بر سر موتور سرچ پیش فرض در وسایل ios نیز اعلام کرده‌اند و تحلیل گران این مرکز تحقیقاتی عقیده دارند که یکی از دلایلی که گوگل مبالغ بسیار سنگینی را در این موافقتنامه به اپل می بپردازد برای این است که هیچکدام از سایر رقبا نتوانند با اپل در این مورد توافق برسند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.