تحقیقات جدید نشان می دهد آیفون ۱۲ نسبت به آیفون ۱۱ ۲۱ درصد هزینه بیشتری را صرف می‌کند

تحقیقات جدید نشان می دهد آیفون ۱۲  نسبت به آیفون ۱۱  ۲۱ درصد هزینه بیشتری را صرف می‌کند

بر اساس تحقیقات حاصل از یک شرکت تحقیقاتی آنالیز و تحلیل قطعات آیفون تخمین زده می‌شود که وجود چندین قابلیت جدید نظیر ۵G باعث می شود که هزینه ساخت آیفون ۱۲  بیش ۲۱  درصد بیش تر از  آیفون ۱۱  باشد.

گزارش های قبلی نشان می دهد که اپل به منظور جا دادن قطعات تکنولوژی ۵G در آیفون ۱۲ مجبور به تغییر طراحی داخلی آن شده که این سبب افزایش هزینه های این مدل نسبت به مدل های قدیمی تر شده است. اخیرا شرکت تحقیقاتی Counterpoint با احتساب هزینه قطعات لازم برای ساخت تکنولوژی ۵G تخمین می زند که هزینه کل تمام شده قطعات برای آیفون ۱۲ حدود ۴۱۵ دلار خواهد بود که این مقدار ۲۱ درصد بیشتر از مقدار تمام شده برای آیفون ۱۱ است.

این شرکت تحقیقاتی در بیانیه خود اعلام می‌دارد که استفاده اپل از صفحه های نمایش اولد به جای ال سی دی در مدل های آیفون ۱۲ تغییر بزرگی محسوب می شود و باعث می شود که برای هر واحد آیفون ۲۳ دلار افزایش هزینه را به همراه داشته باشد.

علاوه بر این قطعات مربوط به تکنولوژی ۵G شامل قطعات لازم برای مودم‌های ۵G و بردهای انتقالی دیگر هزینه اضافی ۳۴ دلاری را برای ساخت مدل های آیفون ۱۲ به همراه داشته است. بر اساس یادداشت اپل به دلایل مختلف ساخت برخی از قطعات لازم برای آیفون ۱۲ را ما بین چند کارخانه تامین‌کننده خود تقسیم نموده است که این خود باعث افزایش هزینه‌های ساخت خواهد شد.

آیفون ۱۲ در ظرفیت های مختلفی ارائه می شود و همین طور  mmWave 5G و قطعات لازم برای آن به طور یکسان برای تمام مدل های آیفون ۱۲ اعمال نشده است. بنابراین امکان محاسبه یک الگوی هزینه ای  برای مدل های آیفون ۱۲ ممکن نیست.

پردازش گر بیونیک A14 که در مدل های آیفون ۱۲ به کار رفته است نیز توسط خود اپل طراحی شده است که بر اساس اظهار نظر شرکت Counterpoint این خود تا حد زیادی به افزایش هزینه‌های ساخت منجر می شده است.  این شرکت  به طور جداگانه ای قبلا اعلام نمود آیفون ۱۲ پرفروش ترین گوشی همراه در ماه اکتبر ۲۰۲۰ بوده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *