تاچ اسکرین های آینده اپل قادر است با انگشتان مرطوب کار کند

تاچ اسکرین های آینده اپل قادر است با انگشتان مرطوب کار کند

اپل می‌خواهد که صفحه نمایش آیفون و آیپد را طوری بسازد که بتواند در شرایط رطوبت قابلیت تاچ بهتری داشته باشد. ممکن است که افزایش مقاومت آیفون ها در مقابل آب باعث شود که مشتریان بخواهند گوشی های همراه خود را در شرایط بارانی نیز استفاده کنند. اما اگر شما با گوشی‌های کنونی در شرایط بارانی کار کنید کاملاً در میابید که بسیار در این شرایط مشکل است که بتوانید با انگشتان خیس با گوشی همراه با قابلیت تاچ خود کار نمود.

قابیلت تاچ به طور اخص مثلا در شرایطی که شما در حال آشپزی هستید و یا تازه دستان خود را شسته اید نمی تواند عمل کند. حالا پتنت جدیدی به ثبت رسیده است که نشان دهد که اپل در حال تحقیق بر روی روش هایی برای تشخیص بهتر اثر انگشت های خیس می باشد که به صفحه نمایش اجازه می دهد که بتواند آنطور که مشتری می خواهد به آن پاسخ دهد.

در این پتنت که اشاره به ایده ای می شود که بتوان از طریق آن فشار اعمال شده توسط کاربر را بر روی صفحه نمایش با آنچه که در شرایط خیس وجود دارد هماهنگ کرد. در این حالت از صفحه های لمسی ویژه‌ای کمک گرفته می‌شود که به میزان فشار انگشتان بر روی آنها پاسخ نمی دهد بلکه فقط توسط حضور و یا عدم حضور تاچ پاسخ می دهد.  همینطور این صفحات به اندازه تاچ و لمس نیز پاسخ می دهد.

معمولاً صفحه‌های نمایش به میزان نیرویی که در اثر فشار بر روی صفحه نمایش اعمال می شود پاسخ می دهند که در نتیجه نوعی انتقال انرژی بر روی صفحه نمایش است. بنابراین این فشار برای نمایشگر به عنوان نیروی بیشتر ترجمه می‌شود. اگر صفحه نمایش بتواند تشخیص دهد که انگشتان کاربر تا چه حد خیس هستند می تواند خودش را برای تشخیص بهتر در هنگام تاچ تنظیم کند تا بتواند پیش بینی کند که در شرایط خشک آن میزان تاچ چگونه بوده است.

نقطه مرکزی این ایده آنجاست که معمولاً انگشتان مرطوب نسبت به حالت خشک در روی صفحه نمایش بیشتر پخش می‌شوند و فشار را به نقاط بیشتری منتقل می کنند. 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *