تاچ آیدی ممکن است به آیفون های آینده با تکنولوژی جدید حسگر زیر صفحه نمایش اضافه شود

تاچ آیدی ممکن است به آیفون های آینده با تکنولوژی جدید حسگر زیر صفحه نمایش اضافه شود

اپل می‌تواند قابلیت تاچ آیدی را به آیفون بازگرداند بدون اینکه بخواهد از دکمه فیزیکی home دوباره استفاده نمایید. در این مورد بهترین راهکار استفاده از یک سیستم اسکنر نور مادون قرمز است که بدون اشغال نمودن فضایی در صفحه نمایش امکان ایجاد صفحه نمایش تمام صفحه را به وجود آورد.

اپل با معرفی فیس آیدی و همین طور تغییرات اساسی در طراحی آیفون های خود در چند سال اخیر، تصمیم به حذف تاچ‌ آیدی گرفت و همین باعث شد که دکمه فیزیکی از بخش جلویی وسیله حذف شود.

این در حالی بود که اپل دوباره تاچ آیدی را به آیپد ایر ۴ با الحاق آن به دکمه پاور اضافه نمود و این دکمه همان کاری را می‌کرد که در آیفون انجام می داد.  فیس آیدی با وجود این که قابلیت مفید و بسیار ایمنی می باشد در شرایط اپیدمی سال جاری باعث شد که این ویژگی با وجود ماسک در صورت افراد تقریباً غیر قابل استفاده شود. اما وسیله هایی که تاچ آی دی دارند بدون هیچ مشکلی در شرایط همه گیری امسال توانستند برای کاربران عمل باز کردن قفل صفحه نمایش را انجام دهند.

جدایی از شرایط همه گیری و اپیدمی سال جاری دلایل دیگری وجود دارد که ممکن است یک شخص از قابلیت تاچ آیدی به جای فیس آیدی استفاده نماید. به عنوان مثال اگر برای پرداخت از طریق اپل پی Apple Pay به فیس آیدی نیاز باشد انتخاب زاویه درست در مقابل صفحه نمایش کار آسانی نیست زیرا در شرایط خرید افراد ممکن است وسایل دیگری را هم حمل نمایند که این باعث مشکل تر شدن کار با فیس آیدی می شود. یا ممکن است در شرایط دیگر که کاربر بخواهد گوشی همراه خود را از درون جیب یا فضای بسته، بدون در آوردن گوشی خود آنلاک نماید در چنین حالاتی استفاده از فیس آیدی می تواند مشکل آفرین باشد.

از این قرار است که اضافه نمودن تاچ آیدی آیفون و بازگشت این ویژگی می تواند ضروری باشد. اما این بار اپل باید بدون آنکه فضای صفحه نمایش گرفته شود به نحوی این ویژگی را در صفحه نمایش تعبیه نماید. از این لحاظ پیشنهاد می‌کند که با ارائه و کمک به عنوان راهی برای تشخیص اثر انگشت می توان کارهای اثر انگشت زیر صفحه نمایش را توسعه داد.

این امکان وجود دارد که از طریق یک سیستم اسکنر تشخیص نوری که در مجاورت و نزدیکی صفحه نمایش استقرار خواهد یافت بتوان تاچ آی دی را اعمال نمود. اما این کار می تواند باعث ضخیم شدن کناره های گوشی همراه شود بنابراین بهترین راه حل استقرار این سیستم در زیر صفحه نمایش می باشد.

لازم به ذکر است ایده به کارگیری حسگر های زیر صفحه ‌نمایش چیز تازه‌ای نیست. در چند سال گذشته برندهای مختلفی نظیر سامسونگ شیائومی و غیره توانستند به ساخت گوشی‌های همراهی توفیق یابند که دارای حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش می باشند.

تاچ آیدی ممکن است به آیفون های آینده با تکنولوژی جدید حسگر زیر صفحه نمایش اضافه شود

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *