تاچ آیدی مجیک کیبورد آیمک های جدید با آیپد پرو کار نخواهد کرد

تاچ آیدی مجیک کیبورد آیمک های جدید با آیپد پرو کار نخواهد کرد

حسگر تاچ آیدی موجود بر روی مجیک کیبورد آی مک های جدید بر اساس گزارشات قابل اجرا بر روی آیپد پرو های جدید نمی باشد. علی‌رغم اینکه آنها نیز از چیپ های ام یک استفاده می کنند.

اما لازم به ذکر است که کاربران هم چنان می توانند با مجید کیبورد متصل شده به آیپد پرو به راحتی تایپ کنند و یا سایر وسیله های بلوتوثی سازگار نیز در این مورد کار خواهد کرد. به هر حال حس گر تاچ آیدی موجود در این کیبوردها بر روی آخرین تبلت اپل سازگار نیست. این مطلب را مکرومرز با استفاده از چند تسن متوجه شده است.

اما لازم به ذکر است که مجیک کیبورد های جدید به همراه آیمک های ۲۴ اینچی در جعبه در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت. این مطلبی است که اپل در کنفرانس بهاره خود به آن اشاره کرده است. با استفاده از این کیبورد تاچ آیدی اولین گام خود را بر روی کامپیوترهای مک رومیزی برداشته است.

آیپد پرو از قبل دارای ویژگی بیومتریک فیس آیدی بود که می‌توانست با سرعت بیشتر و با امنیت بهتر است از تاچ آیدی عملکرد قفل گشایی و شناسایی را انجام دهد. در حالی که تاچ آیدی موجود روی کیبورد آیمک های جدید با آیپد پرو سازگار نیست. و این بدان دلیل است که اپل هنوز تصمیم نگرفته است که قابلیت حمایت از تاچ آیدی را در سیستم عامل iPadOS اعمال کند.

لازم به ذکر است که مجیک کیبردهای آیمک های جدید فقط به همراه محصول ارسال می شود و به عنوان لوازم جانبی جداگانه در حال حاضر در دسترس نیست.  این مجیک کیبورد ها با سایر مک های ام ۱ مانند مک بوک پرو مک بوک ایر و مک مینی های جدید سازگار است.

بنابراین می‌توان گفت که این ناسازگاری کیبوردهای جدید مربوط به عدم اعمال این ویژگی به سیستم‌های عامل تبلت های اپل می شود وگرنه کلیه کامپیوتر هایی که از سیستم عامل macOS برخوردارند قابلیت استفاده از عملکرد تاچ آیدی را دارند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.