تامین کنندگان اپل واچ سری ۸ در حال توسعه حس گرهای اندازه گیری میزان قند خون

تامین کنندگان اپل واچ سری ۸ در حال توسعه حس گرهای اندازه گیری میزان قند خون

اپل  در حال حاضر در حال توسعه قطعات لازم برای حسگرهای نسل بعدی در اپل واچ های سری ۸ می باشد که به کاربران اجازه می‌دهد تا بتوانند میزان قند خون شان را اندازه گیری کنند. بر اساس گزارش جدیدی از دیجی تایمز اپل و تامین کنندگان آن کار بر روی حسگرهای مادون قرمز با امواج کوتاه را آغاز نموده اند.

این حسگرها می‌تواند در وسایل اندازه گیری فاکتورهای سلامتی به کار روند و احتمالاً در بخش پشتی اپل واچ تعبیه خواهد شد که بر اساس آن وسیله را قادر خواهد ساخت تا مقدار قند موجود در خون شخص دارنده اپل واچ را اندازه‌گیری کند. اپل واچ در طول سال ها فاکتور های اندازه گیری سلامت متعددی را کسب نموده است و در آخرین آنها در اپل واچ های سری ۶ اپل حس گر های میزان اکسیژن خون را اضافه نموده است.

در مقایسه با اولین اپل واچ ها که فقط می توانستند میزان ضربان قلب و فعالیت روزانه اولیه کاربر و اندازه‌گیری کنند، اپل واچ ها امروز قادرند تا به بررسی فاکتورهای متعددی نظیره الکتروکاردیوگرام، تشخیص افتادن، میزان بالا و پایین بودن ضربان قلب و میزان اکسیژن خون و غیره می باشند. اپل در ادامه توسعه استفاده از حسگرهای لازم برای فاکتورهای سلامتی برای آخرین اقدام خود قصد دارد تا قابلیت میزان اندازه گیری قند خون را نیز به این ساعت ها اضافه کند.

امروزه میزان اندازه گیری قند خون با استفاده از تهیه نمونه‌های خون و استفاده از وسیله های اندازه گیری پزشکی امکان پذیر می باشد. اما از طریق اپل واچ امکان اندازه گیری این فاکتور را از طریق حسگرهای مادون قرمز انجام خواهد داد.  بر اساس منبع خبری وال استریت ژورنال اپل برای استفاده از قابلیت میزان اندازه گیری قند خون در اپل واچ با چالش هایی روبرو می باشد. در سیستم عامل ios15 اپلیکیشن سلامتی نیز میزان اندازه گیری قند خون به عنوان یکی از فاکتورهای اندازه گیری در آن اضافه شده است که کاربران سیستم عامل ios15 می توانند با استفاده از اپل واچ ای که دارای حسگر های مربوطه باشد با این نرم افزار ارتباط حاصل نموده و داده های لازم برای اندازه گیری و تجزیه و تحلیل مورد استفاده قرار گیرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.