تامین کننده چیپ اپل TSMC در حال آماده سازی برای تولید چیپ های ۲ نانومتری تا سال ۲۰۲۵ می باشد

تامین کننده چیپ اپل TSMC در حال آماده سازی برای تولید چیپ های ۲ نانومتری تا سال ۲۰۲۵ می باشد

بر اساس گزارش جدیدی از دیجی تایمز اپل تا سال ۲۰۲۵ احتمالاً می‌تواند از چیپ های دو نانومتری برای تغذیه آیفون و کامپیوترهای مک خود استفاده کند. شرکت TSMC که تامین کننده اصلی چیپ های اپل می باشد بر اساس این گزارش در حال آماده سازی خود برای ساخت مراحل اولیه این چیپ ها تا سال ۲۰۲۵ می‌باشد. تمام چیپ های جدید اپل شامل چیپ بیونیک A15 که در سری مدل های آیفون ۱۳ استفاده می شود و کلیه چیپ های اپل سیلیکون M1 دارای مرحله ساخت ۵ نانومتری می باشند.

بر اساس گزارشی که امروز دیجی تایمز منتشر نمود شرکت TSMC تولید انواع چیپ های ۳ نانومتری را از اواخر امسال آغاز خواهد کرد و به دنبال آن از سال ۲۰۲۵ می‌تواند چیپ های دو نانومتری را آماده ساخت کند. بر اساس گزارشی که در سال قبل منتشر شد پیش بینی می شود که آیپد پروی نسل بعدی که انتظار می‌رود در اواخر امسال به بازار آید به احتمال زیاد از چیزهای ۳ نام تری بهره ببرد. لازم به ذکر است که  کلیه آیپد پرو های ۲۰۲۲  انتظار می‌رود از چیپ های سری M2  بهره ببرند کهوبر اساس تکنولوژی ساخت ۳ نانومتری ساخته خواهند شد.

این چیپ ها از ۱۵ درصد افزایش عملکرد و ۲۵ درصد کاهش مصرف باتری برخوردار خواهند شد و بر اساس آنچه که شرکت TSMC اعلام نموده است با فراهم آمدن امکان ساخت چیپ هایی با مرحله ساخت کوتاه تر امکان این وجود خواهد داشت که وسایل الکترونیکی هم در آیفون و یا آیپد و مک علی‌رغم محدودیت فضا برای باتری از افزایش عملکرد پردازشگر و همچنین کاهش مصرف باتری برخوردار شوند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.