تامین کننده های اپل برای ساخت اپل کار در حال آماده سازی مقدمات اولیه می باشند

تامین کننده های اپل برای ساخت اپل کار در حال آماده سازی مقدمات اولیه می باشند

بر اساس گزارش جدیدی از دیجی تایمز تامین کننده های اپل در حال استقرار کارخانجات لازم برای ساخت وسیله نقلیه برقی اپل می باشند. این گزارش ادعا می‌کند که فاکسکان که در حال حاضر بخش اعظم مدل های آیفون اپل را میسازد و شرکت دیگر به نام لاکسشیر که از جمله مونتاژ کننده های اصلی وسیله های مانند ایرپاد می باشد، هر دو قرار است در ساخت وسایل لازم برای اپل کار همکاری کنند.‌

در سال قبل شرکت فاکسکان حرکت خود را برای ساخت اتومبیل های برقی شروع نمود و یک پلتفرم سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ایجاد نمود که بر اساس آن کلیه سازندگان قطعات برای این وسیله بتوانند تحت یک محور مشترک همکاری کنند. و در کنار آن شرکت لاکسشیر قرار است که در همکاری با شرکت خودروسازی چینی به نام چری در ساخت اتومبیل برقی اپل مشارکت نمایند. بر اساس رابطه نزدیکی که منبع خبری دیجی تایمز با سازندگان صنعتی اتومبیل های برقی دارد اپل هنوز احتمال کمی وجود دارد که بخواهد به سرعت کار خود را با فاکسکان و لاکسشیر شروع کند. این تامین کننده ها قرار است  نقش اصلی خود را در طرح های آینده اپل برای این وسیله برقی به عهده گیرند.

اما از طرف دیگر گفته می شود شرکت خودروسازی کره ای هیوندای و شرکت کانادایی ماگنا  که از جمله مهمترین شرکای اپل برای شروع اولیه وسایل لازم برای ساخت اپل کار می‌باشند. هر دو شرکت هیوندای و ماگنا تاکنون در گزارش ها و شایعات قبلی به دفعات  عنوان گزینه‌های اصلی اپل معرفی شده‌اند. همینطور شرکت هیوندای خود به طور عمومی اعلام همکاری خود با اپل را نیز در این مورد تایید نمود.  شرکت فاکسکان نیز به مرور زمان به عنوان یکی از شرکت هایی که وظیفه ساخت برخی از قطعات این وسیله را به عهده خواهد داشت کار خود را شروع خواهد کرد و با استفاده از پلتفرم جدید سخت افزاری و نرم افزاری که برای این اتومبیل از قبل آماده کرده است قادر خواهد بود تا تمام پروژه را در یک محور واحد به انجام برساند.

اما از جهت دیگر در این گزارش قید شده است که هنوز بسیار زود است که تصور کنیم اپل مرحله طراحی این وسیله برقی را تمام کرده و در حال حاضر به تست قطعات اولیه می‌پردازد. رویترز عقیده دارد که اپل شروع تولید وسیله اتومبیل برقی خود را از سال ۲۰۲۴ شروع خواهد کرد. و مینگ چیکو آن زمان را در میان ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۷ می بیند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.